Apple HomeKit příslušenství Zobrazit popis

Neriskujte, že vás při cestě k televizi napadnou strašidla zpod postele. Apple HomeKit televizi vypne za vás. Také vám pomůže ovládat jas, měnit režimy zobrazení nebo televizi v konkrétní čas. To kdyby se vám u ní podařilo třeba večer usnout.

Produkty

Apple HomeKit: Vytvořte si svůj profil

Apple HomeKit vám umožňuje ovládat chytrou domácnost pomocí aplikace Domácnost v Apple zařízení nebo přes hlasového asistenta Siri. A jak už to u značky Apple bývá, aplikace Domácnost je vážně propracovaná. Můžete si v ní vytvářet profily, které se spouští během dne podle toho, co zrovna potřebujete. 

Například v profilu Večer si nastavíte zhasnutí světel, zatáhnutí žaluzií a zamknutí dveří. V profilu Ráno pak zapnutí kávovaru, rozsvícení světel a roztáhnutí žaluzií. Stlát postel aplikace sice ještě neumí, ale nikdy neříkejme nikdy.

Ovládněte televizi přes Apple HomeKit

Do těchto profilů můžete zakomponovat i vaši smart televizi. Ta může během dne automaticky měnit režimy zobrazení (večer třeba automaticky přepnout do nočního režimu), můžete ji vypnout a zapnout nebo třeba měnit jas.

Nevýhodou je to, že přímou podporu Apple HomeKit aktuálně nenabízí mnoho výrobců televizí. Největší podporu dostává Apple HomeKit od televizí LG.

Apple HomeKit: V čem jsou jeho superschopnosti?

Hlavní výhodou Apple HomeKitu je ekosystém Applu. Všechny produktu se snadno a rychle propojí a vy je tak můžete ovládat vzájemně mezi sebou, aniž by se někde stal zádrhel. Apple HomeKit můžete ovládat z iPhonu, Apple Watch, iPadu i MacBooku.

S HomeKitem pak můžete ovládat chytré zařízení v domácnosti: Osvětlení, topení, zabezpečení domácnosti, ovladače a spínače, chytré zásuvky a další vymoženosti dnešní moderní doby.