iPhone Zobrazit popis

Od té doby, co spatřil v roce 2007 světlo světa, ušel iPhone kus cesty. K základním vylepšením patří nejen podpora nativních aplikací, ale také větší paměť, rychlejší procesor nebo nejbezpečnější operační systém. A nejspíš nemusíme připomínat, že společnost Apple si už od počátku dává velmi záležet i na celkovém vzhledu svých produktů.

Produkty

iPhone neustále víří emoce, pravda však je, že i v roce 2020 patří telefony značky Apple k absolutní špičce.

5 nadčasových důvodů, proč si pořídit iPhone

Operační systém iOS je nadmíru spolehlivý a rychlý, každá další aktualizace je brzy dostupná. Systém platí za jedničku v oblasti zabezpečení dat a jeho ovládání je úžasně intuitivní. Navíc ho seženete v mnoha cenových relacích podle toho, jak starý model si vyberete.

Jak se zorientovat v množství iPhone modelů?

Obecně platí, že čím vyšší je číslo v názvu modelu, tím je série novější a dají se u ní předpokládat nové a lepší vychytávky oproti té předcházející. Znamená to, že méně náročným uživatelům padne jako ulitý třeba model iPhone 7 s dobrými funkcemi a nižší cenou.

Pokud ale patříte k fajnšmekrům, nejspíš vám padne do oka nejnovější Apple iPhone 11, který je svými funkcemi mnohem dál. Jeho cena se může velmi lišit v závislosti na vlastnostech, jako je kapacita (ta nejvyšší je u modelů iPhone Pro a iPhone Pro Max 500 GB!) a rozlišení displeje (iPhone 11 nabízí rozlišení HD+, iPhone 11 Pro může nabídnout Full HD+ a třeba model iPhone 11 Pro max oslní rozlišením Quad HD+). 

Co znamenají používané zkratky v názvu řady? Apple systematicky opatřuje své telefony zkratkami. Nejčastěji jde o:

  • X = telefon vychází z předchozího modelu.
  • XR = „osekaná“ verze modelu. Takovým příkladem je například iPhone XR.
  • XS = model nabitý funkcemi. Můžete si pořídit třeba model iPhone XS.
  • SE = telefon, který kombinuje tělo jedné řady a procesor a kameru řady následující
  • Pro = toto označení slibuje zlepšení oproti konkrétnímu modelu (například iPhone 11 Pro)
  • Pro Max = větší verze modelu označeného jako Pro. Tím je například iPhone 11 Pro Max.
  • Plus = větší verze konkrétního modelu, liší se velikostí a stabilizací obrazu při pořizování fotek a videí (například iPhone 7 Plus)