Smart TV Zobrazit popis

Smart TV jsou ideálním společníkem takřka pro každého, kdo chce víc, než jen sledovat aktuální televizní program. Snadno se s ní totiž připojíte k internetu a od věci není ani možnost napojení harddisku s vašimi oblíbenými filmy nebo seriály nebo spárování s jinými přístroji skrz Bluetooth.

Wi-Fi ?

Duální tuner

Počet HDMI portů ?

Výška

Třída energetické účinnosti 2021 ?

Třída energ.účinnosti ?

Přidat další parametry

Produkty

Dříve stály smart TV celé jmění, dnes seženete základní modely smart TV levně. I když stále platí, že v nabídce jsou i modely, za které jmění utratíte. Pokud tedy aktuálně stojíte před rozhodováním, jestli koupit Samsung smart TV, LG smart TV nebo chytrou televizi úplně jiné značky, máme pro vás přehled parametrů, které musíte promyslet.

Rozlišení smart TV

Rozlišení udává počet pixelů, tedy bodů, který může být na obrazovce zobrazený. Čím detailnějšího obrazu chcete dosáhnout, tím víc pixelů byste měli zvolit. Nejvíc pixelů nabízejí obrazovky 8K televizí, pak ty s rozlišením 4K, Full HD a HD.

Operační systém smart TV

Smart TV disponují operačním systémem, který známe z chytrých telefonůtabletů. Mnoho značek své modely chytrých televizí osadilo operačním systémem Android. Typicky například televize Philips nebo Sony. U televizí Panasonic najdete OS My Home Screen, Samsung vsází na svůj OS Tizen, LG má WebOS.

Operační systém určuje, co bude váš chytrý televizor umět a ke které filmotéce se bude moct připojit. Se všemi zmíněnými se dostanete k populárnímu YouTube a k české verzi Netflixu. Rozdíl pak tkví v připojení například ke Kodi, Voyo a Stream.cz.

Co se týče funkcí, například u Samsung televizí vás nejspíš potěší možnost procházet nabídkou během sledování videa, ale radost vám neudělá nemožnost stahování aplikací. U smart TV s OS Android oproti tomu můžete stahovat aplikace, ale zase nemůžete procházet nabídkou při sledování. Každý operační systém má zkrátka svá pro a proti.

Velikost chytré televize

Velikost televize vždy vybírejte s ohledem na velikost místnosti, rozlišení a vzdálenost, ve které budete od televize obvykle sedět. Platí, že čím dál od televize sedíte, tím jsou nároky na její rozlišení menší. A platí to i naopak. U 4K nebo 8K televize můžete sedět už na vzdálenost, která odpovídá uhlopříčce televize, u Full HD by vzdálenost měla být alespoň dvojnásobná.

Typ obrazovky

Skvělou podívanou nabízí typ OLED. Díky panelům z diod, které emitují světlo, není třeba podsvícení, barvy jsou dokonale vykreslené, pozorovací úhel extrémně velký a odezva rychlá. K dalším využívaným typům patří QLED, která je v posledních měsících stále lepší, LED a LCD.