Robotické vysavače Zobrazit popis

Vysávání je činnost, kterou jedni berou jako nutné zlo a nenávidí ji, druzí ji milují a považují za odpočinkovou aktivitu. Pokud patříte do první skupiny, jste tu správně. Robotický vysavač ji zvládne za vás. A klidně i v čas, kdy doma vůbec nejste.

Produkty

Přijít domů a nenajít na podlaze jediné smítko. Dříve to byl sen mnoha hospodyněk, dneska je to díky robotickým vysavačům realita. Tihle chytří pomocníci precizně vysají koberce a postarají se i o úklid podlahy. A na vás je jen zvednout nohy, až robotický vysavač zrovna pojede okolo.

Robotické vysavače jsou obvykle schopné vysát plochy o rozměrech 40 až 200 m2 – záleží samozřejmě na konkrétním modelu. Provozní doba na jedno nabití se pak obvykle pohybuje mezi 30 minutami až 4 hodinami. Jste-li majitelem většího bytu, berte při rozhodování tyto parametry v úvahu.

Co všechno umí robotický vysavač

Levnější modely robotických vysavačů se pohybují po místnosti a jejich směr mění překážky, do kterých narazí. Kvalitnější robotické vysavače už se však v prostoru orientují pomocí čidel, laserů, gyroskopů nebo kamer. Díky tomu nejen zmapují prostor, který mají uklidit, ale nespadnou například ze schodů. A samy bez problémů zvládnou i návrat do nabíjecí stanice.  

Pokud chcete jít v samostatnosti robotického vysavače ještě o kousek dál, můžete si domů pořídit chytrý vysavač. Komunikovat s ním můžete na dálku pomocí aplikace v mobilním telefonu. Zároveň některé modely samy dokážou detekovat plochy, které jsou více znečištěné a na ně se více zaměří. Vy pak jen přijdete domů, do perfektně vysátých místností.

Propracovanější modely zvládnou i přechod z jednoho typu podlahy na jiný a pečlivě se vyhnou nohám nábytku, aby je třeba neodřely. Převládají u vás doma spíš podlahy? Pak si můžete ušetřit práci hned dvakrát a pořídit si robotický vysavač s mopem. Tyto vysavače váš domov vysají i vytřou a některé podlahu dokonce i vysuší.