TV LED Zobrazit popis

LED televize využívají pro podsvícení LCD displeje (liquid crystal display – displej z tekutých krystalů) LED diody. Jejich světlo prosvěcuje vrstvu tekutých krystalů. A výsledek? Kromě výrazně lepšího obrazu s hlubokým kontrastem a jasnými barvami také oceníte jejich nižší energetickou náročnost.

Duální tuner

Počet HDMI portů ?

Třída energetické účinnosti 2021 ?

Produkty

Jak vznikla LED TV

Jako první přišel s termínem LED TV Samsung, když tento název použil pro označení řady televizí Luxia Edge LED TV. Samsung ale nebyl úplně první, kdo tuto technologii využil. Prvenství si totiž připisuje společnost Sony, která LED podsvícení představila s televizorem Qualia KDX-46Q005 už v roce 2005.

Výhody LED TV

Původní CCFL trubice, které se používaly k podsvícení LCD displeje, dosahovaly kontrastu přibližně 1:50 000. LED podsvícení krystalů však nabízí kontrast 1:1 000 000. Pro vás jako diváka to znamená mnohem lepší vykreslení barev. 

LED technologie také umožňuje vyrábět televize mnohem tenčí a LED televize nejsou, díky energetické nenáročnosti, velkým žroutem energie v domácnosti. Kromě toho LED technologie umožňují mnohem větší sytost (gamut) barev na obrazovce.

OLED, ULED, QLED: Co to znamená?

S těmito zkratkami jste se určitě setkali a možná vás zajímá, v čem se liší od klasické LED TV:

  • QLED TV je technologie společnosti Samsung, která vychází z klasické LED obrazovky. Oproti klasické LED TV jsou barvy velmi jasné i z opravdu velkých pozorovacích úhlů.
  • OLED TV je technologie, u které jednotlivé body podsvícení nepotřebují, protože září samy. OLED TV se vyznačují velmi přesným vykreslením barev, dokonalou černou, energetickou úsporností, ale také vyšší pořizovací cenou.
  • ULED TV je označení pro technologii značky televizorů Hisense, která vychází z principu klasických LCD panelů a 17 patentů, které firma vyvinula.