QLED TV Zobrazit popis

Když je vám LED málo, máme pro vás řešení. QLED technologie funguje na principu Quantum Dot, tedy na principu vylepšené LED TV. Výsledkem jsou lepší podání barev a také širší pozorovací úhly. Jako první přišla s technologií QLED společnost Samsung, nicméně dnes najdete tuto technologii i u jiných výrobců televizí.

Produkty

S QLED TV přišel na trh Samsung

Pokud se rozhodnete pro QLED technologii, pak vězte, že jejich nejširší nabídku najdete mezi televizemi Samsung. Právě tato firma totiž QLED televize uvedla na trh jako první. 

Spíše než o revoluci jde o evoluci klasické LED TV. Technologie QLED díky tomu nabízí kvalitnější obraz. Paleta barev je bohatší, televize jich dokáže zobrazit více a zářivějších. Stejně tak můžete QLED TV sledovat ze širších pozorovacích úhlů.

A s technologií Quantum Dot dnes neseženete pouze televize Samsung, ale i značky jako Hisense nebo TCL.

Jaký je rozdíl mezi QLED a OLED?

Jeden by řekl, že je to to samé, ale i jedno písmeno má velký význam. OLED televize se od těch QLED liší hlavně tím, že se jejich displej skládá z organických světelných bodů a každý jeden bod produkuje vlastní světlo. OLED televize pak díky této technologii mohou nabídnout věrnější podání černé barvy a lepší barevné kontrasty.