Zrcadlovky Zobrazit popis

Zrcadlovka je oblíbenou volbou nadšenců, začátečníků i profesionálních fotografů, kteří touží po kvalitních a ostrých fotografiích. Nejen díky nepřebernému množství objektivů a dalšího příslušenství najdete ten pravý materiál pro focení za každé situace.

Produkty

Zrcadlovka, královna fotoaparátů

Zrcadlovka je klasika mezi fotoaparáty. Do jejího vybavení patří optický hledáček a charakteristické sklopné zrcátko uvnitř těla fotoaparátu, od kterého se odráží světlo procházející objektivem až k hledáčku. Díky tomu si můžete svůj snímek perfektně prohlédnout ještě předtím, než zmáčknete spoušť.

S optickým hledáčkem vidíte přesně to, co kamera zachytí, což je obrovská výhoda oproti bezzrcadlovkám, které zobrazují ne vždy zcela přesný náhled na digitální obrazovce. Zrcadlovky už jsou na trhu nějaký ten pátek. Díky tomu můžete vybírat z širokého množství objektivů z dlouhé řady výrobců podle svého gusta a situace.

Například bezzrcadlovky využívají jak obrazovku, tak elektronický hledáček. Se zrcadlovkou ale můžete fotit, aniž byste potřebovali náhled na displeji obrazovky. Proto spotřebují méně energie a baterie vám vydrží mnohem déle.

TIP: Nevíte, který objektiv je pro vás ten pravý? Prozkoumejte objektivy s pevným ohniskem, filtry na objektiv nebo ultrazoomy.