Objektivy pro fotoaparáty Canon, Sony, Nikon a další Zobrazit popis

Samotný fotoaparát, to je „jen“ přístroj, který zpracovává vjemy z objektivu. Bez kvalitního objektivu je drahý foťák jako auto bez motoru. U nás na skladě máme objektivy s pevným ohniskem i s pořádným zoomem pro fotoaparáty Canon, Sony, Nikon a další značky fotoaparátů. A k tomu třeba i fyzické filtry na objektivy.

Produkty

Jak vybrat objektiv na fotoaparát

Objektivy rozdělujeme na dva základní typy. Těmi prvními jsou malé lehké objektivy s pevným ohniskem, se kterými vyfotíte krásně barevné a ostré fotky i za horšího světla. Jsou skvělé na pohotové momentky, na portréty, detaily, na hrátky s hloubkou ostrosti a podobně.

A pak jsou tu větší, těžší objektivy se zoomem. S nimi zvládnete scénu přibližovat a pořizovat krásné fotky i na větší vzdálenost. Speciální podkategorií jsou ještě teleobjektivy, které zazoomují dál než všechny ostatní, takže s nimi můžete fotit i třeba sport nebo divoká plachá zvířata.

Objektiv musí být kompatibilní s vaším fotoaparátem

Až se pustíte do vybírání, jako první si vyfiltrujte objektivy kompatibilní s vaším fotoaparátem. Na to stačí znát typ bajonetu, jeden ze základních parametrů vašeho foťáku. Každá značka má jiný, některé mají dokonce i víc typů – mezi ty nejoblíbenější patří Nikon-F, Canon EF a Sony E.

TIP: Pokud bojujete s rozmazanými fotkami, pomůže vám objektiv se stabilizací obrazu. Podívejte se také na naše fyzické filtry na objektivy. V nabídce máme polarizační filtry, UV filtry a neutrální filtry, redukující množství světla.