G21 635408 nerezový uzenářský box

Popis produktu

Nerezový uzenářský box po naplnění dřevěnými lupínky dodá grilovaným pokrmům bohaté kouřové aroma. Box na uzení je určen pro labužníky, pro použití jako příslušenství pro plynové grily i pro grily na dřevěné uhlí.

Grilovací box G21

Nerezový grilovací box se po naplnění dřevěnými lupínky nebo štěpkami zavře a vloží mezi hořáky plynového grilu, případně na rošt grilu na dřevěné uhlí nebo elektrického grilu. Po zavření víka a zahřátí grilu se z namočených dřevěných lupínků začne uvolňovat kouř, který naplní grilovací prostor a grilované maso, ryby nebo další pokrmy získají jedinečné kouřové aroma. Box na uzení můžete použít i k douzení sýrů, ovoce a zeleniny na grilu.

Je vyroben z nerezu a disponuje otvory ve spodní stěně i ve víku. Díky těmto průduchům se kouř uvolňuje ven z boxu a plní vnitřní prostor grilu. Díky kompaktním rozměrům 23 × 9 × 4 cm jej snadno umístíte mezi hořáky plynového grilu nebo na rošt grilu na dřevěné uhlí nebo elektrického grilu. Víko grilu nechte po celou dobu grilování s udícím boxem zavřené, aby kouř mohl cirkulovat uvnitř.

Čím box naplnit?

Při volbě dřevěných štěpek, lupínků nebo odřezků do boxu na uzení G21 máte velký prostor pro experimentování a objevování. Vyzkoušejte různé typy dřeva, škála chutí je neuvěřitelná. Dřevěné lupínky nebo štěpky z ořechu se hodí k hovězímu i vepřovému masu. Kouř z ořechových štěpků je silný a velmi aromatický. Dřevo z jabloně je ideální pro vepřové maso a drůbež, jeho kouřové aroma je jemné a nasládlé. Třešňové dřevo je skvělé a univerzální, vhodné pro vepřové, hovězí, drůbeží i zvěřinu. Sladká a jemná chuť, která se dobře mísí s jinými dřevinami. Olšové štěpky nebo lupínky jsou ideální k rybám a drůbežímu masu. Jejich kouř je jemný a masu dodá nasládlé aroma.

Před použitím doporučujeme dřevěné lupínky nebo štěpky namočit, aby vznikal kouř a štěpky neshořely. Po namočení z dřevěných štěpků důkladně vyždímejte tekutinu, příliš mokré třísky a lupínky by se místo kouření jen napařovaly.

Chuť grilovaného masa či jiných dobrot a kouřová vůně by se měla navzájem sladit. Využijte grilovací kouřový box naplno a vložte do něj štěpky z různých druhů dřeva podle toho, co zrovna grilujete.
Pohrát si můžete i s tekutinou, do které dřevěné odřezky, štěpky nebo lupínky namáčíte – citrónová šťáva dodá vynikající kouřové aroma rybám, mořským plodům nebo bílému masu, vyzkoušet můžete i jablečnou nebo ananasovou šťávu a výborné je také aroma z kouřů po pivě nebo lehkém víně.

Hodnocení

0,0 / 5

0 recenzí G21 635408 nerezový uzenářský box

0% Kvalita
Nehodnocené

0% Hodnota za peníze
Nehodnoceno

Jak pracujeme s recenzemi