Elektrické sporáky

Vaření pomocí elektrické energie má své výhody i nevýhody. Jestliže patříte k jeho zastáncům a plánujete si vybrat elektrický sporák, promyslete, co od něj čekáte – je to rychlé vaření a úspora energie, nebo nízká počáteční investice a pracnější kuchyňské procesy? I takové dilema se dá rozlousknout raz dva.

Kategorie produktů

Aplikované filtry

Smazat všechny filtry

černá
Barva

Zobrazujeme 4 výsledky Použijte filtr pro zpřesnění požadavků.

Beko FSM59305BDT

Beko FSM59305BDT.1

Indukční sporák, Energetická třída A, Objem trouby: 60 l, Indukční varná deska, 4 varných zón, černá barva, Displej:, Gril, Výška: 85 cm,…


13 990 Kč

Electrolux LKI564201K

Electrolux LKI564201K.1

20 % sleva s kódem

Indukční sporák, Energetická třída A, Objem trouby: 58 l, Indukční varná deska, 4 varných zón, černá barva, Displej:, Gril, Výška: 85,8 cm,…


Bežná cena 15 290 Kč

Cena s kódem 12 232 Kč

Electrolux LKR564200K

Electrolux LKR564200K

20 % sleva s kódem

Elektrický sporák, Energetická třída A, Objem trouby: 58 l, Sklokeramická varná deska, 4 varných zón, černá barva, Displej:, Gril, Výška:…


Bežná cena 12 490 Kč

Cena s kódem 9 992 Kč

Gorenje GECS5C70BPA

Gorenje GECS5C70BPA

Sklokeramický sporák, Energetická třída A, Objem trouby: 70 l, Sklokeramická varná deska, 4 varné zóny, černá, Displej:, Gril, Výška: 85…


12 990 Kč

O kategorii

S tím, že člověk vaří na ohni (na peci a kde se dá), se nehodlal Benjamin Franklin spokojit. V roce 1740 proto představil světu první elektrický sporák, na němž šlo ale jen ohřívat jídlo. Benjamin Thompson jeho dílo dotáhl k dokonalosti a v roce 1800 stvořil první elektrický sporák, na němž šlo plnohodnotně vařit.

Od té doby technika značně pokročila, a tak dnes stojíte před výběrem nového elektrického sporáku. Pokud jste si jistí, že vám neprokáže lepší službu jeho konkurent – plynový sporák – pojďte se podívat, podle čeho nakonec nového společníka správně zvolit.

Litinová varná deska pro klasiky

Vyznavači klasiky dodnes dávají přednost sporáku s litinovou varnou deskou. Její výhodou je nižší pořizovací cena a odolnost konstrukce. Bohužel se na ní ale nedá rychle regulovat teplota a hrozí také to, že podlehne korozi. V důsledku toho byste pak při vaření spotřebovávali víc energie. A že je litinová deska už tak z těch, které nejsou dvakrát úsporné.

Sklokeramická deska je o velký krok napřed

Oproti litinovému je sklokeramický sporák obvykle sice o něco dražší, nicméně finančně i časově úspornější a taky nabízí při vaření jistý komfort – už třeba proto, že se na něm dá regulovat příkon, takže pokles nebo zvýšení teploty desky pocítíte během chvilky.

Sklokeramický sporák funguje díky přeměně energie na teplo skrze odporové topné spirály a kombinuje infra záření se žhavým povrchem. Varné plochy jsou za okamžik ohřáté, teplo sálá přímo vzhůru (ne do stran) a na výběr je i z pokročilých funkcí. Jeho energetická efektivnost je asi 60 % – vyšší má jen indukční sporák, plynový sporák má pak (pro srovnání) asi 50 %.

Indukce – královna mezi varnými deskami

Pokud chcete při vaření ušetřit čas a mít nižší spotřebu energie, zainvestujte do indukčního sporáku. Jeho varné plochy hřejí během několika vteřin, teplo vzniká až ve dně varné nádoby a neuniká. Zdrojem tepla je v tomto případě elektromagnetické pole. Energetická efektivnost je ze všech druhů sporáků nejvyšší, a to parádních 90 %.

Ohřev se dá na indukčním sporáku rychle regulovat a výhodou je i to, že se o varnou desku nedá spálit – povrch totiž zůstává chladný i během ohřevu. K dalším výhodám patří snadná údržba, jednoduché ovládání na LCD displeji, senzorické ovládání nebo časovač. Cena se odvíjí od nejrůznějších funkcí a také velikosti. Investice do kvalitního indukčního sporáku se vám ale může rychle vrátit.