Štípačky

Zapomeňte na úmorné štípání dřeva sekerou. Se štípačkou na dřevo si připravíte pořádnou zásobu palivového dřeva na zimu. Naštípáte si polínka rychleji a bez námahy a ušetřený čas si užijete podle sebe.

Kategorie produktů

Aplikované filtry

Smazat všechny filtry

Skladem
Dostupnost v e-shopu

Zobrazujeme 1 výsledek Použijte filtr pro zpřesnění požadavků.

Güde GHS 520/7TE

Güde GHS 520/7TE (1)

Štípač dřeva, Maximální tlak: 7 t, Napájení: 230 V", Maximální průměr polena: 25 cm


11 199 Kč

O kategorii

Jak funguje štípačka na dřevo 

Štípačka na dřevo je vyrobená z pevného rámu, štípacího klínu, hydraulického mechanismu a elektromotoru. Ten zajišťuje pohon a snadné štípání dřeva. Nahrazuje ruční pohon, kdy se do štípání pouštíte klasickou sekerou. 

Hydraulický píst štípačky stalčí poleno proti štípacímu klínu nebo klín proti polenu a tím ho rozdělá nejčastěji na dvě části. Ale může i na víc. 

Díky tomuto mechanismu je štípání dřeva mnohem rychlejší a štípačka vám připraví z kmene stejně velká polínka, která snadno vložíte do kamen. 

Jak vybrat štípačku na dřevo 

Štípačky na dřevo se většinou vybírají podle tlaku, který dokážou vyvinout. Čím silnější štípačka, tím snazší práce. 

Také si snáz poradí i s tvrdými typy dřeva. Nejčastěji narazíte na štípačky se štípacím tlakem 6-10 tun. Pro opravdu hodně tvrdé dřevo jako je buk se doporučují štípačky s tlakem až 15 tun. 

Druhy štípaček na dřevo 

Nejčastěji se setkáte se dvěma typy štípaček na dřevo, které se liší svou konstrukcí a systémem štípání dřeva. 

Vertikální štípačka na dřevo - mají pevný rám se základnou, na kterou postavíte špalek dřeva. Mívají o něco větší výkon a poradí si se špalkem silným až 40 cm a delším než jeden metr. Jsou většinoou dražší, ale dokážou štípat dřevo poměrně rychle. 

Horizontální štípačka na dřevo - nabízí o něco menší výkon, který si poradí se špalky o průměru až 25 cm a délkou do půl metru. Její pořizovací cena je nižší a hodí se hlavně na příležitostné zpracování dřeva. Pro domácí vyžití na přípravu dřeva doma nebo na chatě naprosto stačí.