Pánve na indukci

Pro vaření na indukčních varných deskách je zapotřebí vybírat kompatibilní nádobí, které si bude s indukcí rozumět. Odměnou vám za to bude bezpečné a efektivní vaření.

Kategorie produktů

Zobrazujeme 2 výsledky Použijte filtr pro zpřesnění požadavků.

WMF 07.7524.4021 Permadur Advance 24cm pánev

WMF 07.7524.4021  (1)

Pánev, Typ pánve: klasická, Průměr pánve: 24 cm, Typ ohřevu: plyn, indukce, sklokeramika, elektřina, Materiál pánve: ocel, Nepřilnavý…


2 499 Kč

WMF 17.5624.6411 Profi Resist 24cm pánev

WMF 17.5624 (1)

Pánev, Typ pánve: klasická, Průměr pánve: 24 cm, Typ ohřevu: plyn, indukce, sklokeramika, elektřina, Materiál pánve: jiné, Nepřilnavý…


2 749 Kč

O kategorii

Ne každé nádobí si rozumí s indukční varnou deskou

Na indukční varné desce nemůžete vařit s jakýmkoli kuchyňským nádobím. Proč? 

V indukční varné desce jsou zabudované cívky, které po přiložení nádobí na desku vytváří elektromagnetické pole. Díky této technologii se zahřívá pouze dno nádoby, kterou na desku položíte, nikoliv celá deska (jak můžete být zvyklí například ze sklokeramické varné desky).

Díky tomu je tato technologie bezpečnější, protože plotýnka po odstavení pánve z varné desky nehřeje, a efektivnější, protože kolem neuniká zbytečné teplo.

Aby vše fungovalo tak, jak má, je zapotřebí speciálního nádobí na indukci. Respektive nádobí, které má dno vyrobené z magneticky a elektricky vodivých materiálů. Ohřev vzniká přímo ve dnu nádoby a bez správného náčiní si na indukční varné desce nic neuvaříte. Kromě pánví proto určitě omrkněte i hrnce na indukci.

Pánve na indukci pro každou příležitost

Zatímco vnější materiály jsou jasně dané, vnitřek pánve na indukci závisí čistě na vašich preferencích a stylu vaření.

Vybírat můžete především pánve ocelové, keramické, teflonové, nerezové.

Mlsouni ocení snadnější přípravu s pánví na lívance a zkušení kuchaři jistě sáhnou po svých oblíbených výrobcích kuchyňského nádobí, jako je Tefal či WMF.