Grafické tablety

Tvořte digitální grafiku jako profesionál díky grafickému tabletu. Zvládnete s ním kreslit, malovat nebo editovat fotky. Umožňuje preciznější tahy perem a kreslení je proto přesnější než s klasickou myší.

Kategorie produktů

Aplikované filtry

Smazat všechny filtry

Evolveo
Značka

Zobrazujeme 3 výsledky Použijte filtr pro zpřesnění požadavků.

Evolveo Grafico T8

Evolveo Grafico T8

Grafický tablet, Velikost aktivní plochy: 193x143 mm, Citlivost přítlaku: 8192, USB, Podporovaný OS: Windows, Android, Mac OS, černá


990 Kč

Evolveo Grafico TW

Evolveo Grafico TW

Grafický tablet, Velikost aktivní plochy: 195x145 mm, Citlivost přítlaku: 8192, USB, Podporovaný OS: Windows, Android, Mac OS, černá


990 Kč

Evolveo Grafico T12

Evolveo Grafico T12

Grafický tablet, Velikost aktivní plochy: 250x150 mm, Citlivost přítlaku: 8192, USB, Podporovaný OS: Windows, Android, Mac OS, černá


1 290 Kč

O kategorii

Grafické tablety: Vyměňte myš za citlivější pero

Grafické tablety si oblíbí jak profesionální grafici, tak i nadšení začátečníci, kteří se do tvorby grafiky, kreslení nebo malování teprve dostávají. S grafickým tabletem je kreslení více intuitivní, protože místo někdy krokolomných tahů s myší, pracujete s interaktivním perem.

Grafický tablet vypadá jako podložka, na kterou můžete psát a kreslit.

Dotykové pero (někdy najdete pod názvem stylus) je navíc často citlivé také i na tlak, takže s ním kreslíte velmi podobně jako s jakoukoli jinou “offline” tužkou.

Jaká je konektivita grafického tabletu?

Díky USB konektoru tablet snadno připojíte k dalším zařízení. Tím pádem nemusíte řešit napájení, ale zase jste mírně omezení dosahem kabelu. Některé grafické tablety můžete spojit i bezdrátově přes Bluetooth. Tím získáte větší volnost a neomezuje vás další kabel.

 Musíte ale řešit výdrž baterky. Většina grafických tabletů vám ale bez problému vydrží na jedno nabití několik hodin nerušené práce. Grafické tablety jsou často vybavené také programovatelnými tlačítky. Ta vám usnadní práci v grafických programech. 

Malujte, kreslete, upravujte fotky: Jednoduše s grafickým tabletem

Výhodou kreslení na grafickém tabletu je, že tahy tužkou vidíte hned na obrazovce počítače a v program, ve kterém kreslíte. Chvíli vám může trvat, než si takový styl kreslení zvyknete. Ale jakmile se jednou naučíte s grafickým tabletem pracovat, ke kreslení myší se budete jen neradi vracet.

Volnost, kterou vám při práci grafický tablet poskytne, ocení také profesionální i hobby fotografové. Klasická myš většinou nezvládne tak přesné tahy a editace fotek často vyžaduje velmi jemnou práci s drobnými detaily.