Bezdrátová domácí kina

Chodit do kina už vás tolik nebaví? Udělejte si ho doma. S bezdrátovým domácím kinem to půjde raz dva. Čeká vás prvotřídní zvuk a nulová práce se zapojováním kabelů!

Kategorie produktů

O kategorii

Bezdrátové domácí kino – podle čeho ho vybrat?

Záleží vám na zvuku? Díky bezdrátovému domácímu bude váš zážitek ze sledování filmů a seriálů či poslouchání hudby ještě lepší. 

Hlavním faktorem, který byste při výběru domácího kina měli brát v potaz je počet reproduktorů, které jsou součástí sestavy. Čím víc jich budete mít, tím bude zvuk kvalitnější a uvěřitelnější. 

Narazit můžete na bezdrátová domácí kina 5.1, ale i 9.1. Číslo před tečkou udává, kolik je v sestavě reproduktorů, číslo za ní pak ukazuje, kolik má sestava subwooferů (nejčastěji pouze jeden).

TIP: Máte velký obývák? Čím víc reproduktorů v něm budete mít, tím líp. Naopak u menších místností se doporučují 3–4 reproduktory.

Výhody bezdrátového domácího kina

Čím vás bezdrátová domácí kina oslní?

  • Mezi reproduktory nevedou kabely, jsou propojené pomocí bluetooth.
  • Svou hudbu můžete bezdrátově streamovat z mobilu, tabletu či notebooku.
  • Reproduktory už bývají přednastavené pro co nejlepší zvuk, takže se nemusíte zdržovat instalací.

Jak u bezdrátového domácího kina rozmístit reproduktory?

Tady máte práci o dost usnadněnou – abyste totiž reproduktory rozprostřeli po místnosti, nemusíte vynaložit tolik práce, kolik byste museli s domácím kinem s kabely.

U sestavy s 5 reproduktory a 1 subwooferem (5.1) je dobré umístit 2 reproduktory k televizi a 2 ke gauči, odkud budete na televizi koukat. U vícekanálové sestavy (např. 7.1) můžete další 2 reproduktory umístit i za sedačku.

Umístění subwooferu není z hlediska zvuku tolik důležité, nejlepší ale bude, když ho dáte poblíž předních reproduktorů a televize.