Žehličky

S novou žehličkou se už nebudete trápit s pomačkanou košilí nebo nepříjemnými záhyby na oblečení. Moderní napařovací žehličky se silným parním výkonem si poradí se všemi běžnými látkami i hrubšími tkaninami. Stejně tak se ale postarají o jemné šaty nebo drahé košile.

Kategorie produktů

Aplikované filtry

Smazat všechny filtry

hnědá
Barva
2000-2500 W
Příkon

Zobrazujeme 2 výsledky Použijte filtr pro zpřesnění požadavků.

Tefal FV5697E1 Turbo Pro

Tefal FV5697E1  (1)

Napařovací žehlička, Příkon: 3000 W, Vertikální napařování, Automatické vypnutí, Parní ráz: 270 g/min, Kontinuální výstup páry: 50 g/min,…


1 899 Kč 1 709 Kč

Orava ZE-300

ZE-300

Napařovací žehlička, Příkon: 2500 W, Vertikální napařování, Materiál žehlicí plochy: teflon, Parní ráz: 50 g/min, Kontinuální výstup páry:…


669 Kč

O kategorii

Jak vybrat žehličku: Sledujte výkon páry i materiál žehlicí plochy

Moderní napařovací žehličky mají tu výhodu, že s nimi můžete žehlit nejen klasicky na žehlicím prkně, ale většina z nich zvládne i vertikální žehlení. Tak si jednoduše vyžehlíte klidně záclony, závěsy nebo jiný bytový textil. A dá se tak jednoduše žehlit prádlo i přímo na ramínku. >Abyste měli jistotu, že si žehlička poradí skutečně s každým kouskem oblečení, zaměřte se při jejím výběru na několik parametrů. 

  • Parní ráz - jeden z ukazatelů celkového výkonu žehličky. Aby si žehlička v pohodě poradila s každým prádlem a pronikla snadno do každé tkaniny, vybírejte žehličku s parním rázem minimálně 55 gramů za minutu. Platí tu přímá úměra, že čím větší parní ráz, tím vyšší výkon. Pokud často žehlíte hodně pevné látky nebo třeba chcete žehlit několik vrstev oblečení najednou, podívejte se po žehličkách s rázem 100-200 gramů páry za minutu.
  • Příkon žehličky - další parametr, který vás bude zajímat při sledování výkonu žehličky je její příkon. Pro běžné domácí žehlení bez námahy je ideální příkon žehličky 2 000 W. Jen dejte pozor na to, že větší příkon také značí větší spotřebu energie. 
  • Materiál žehlicí plochy - nejčastěji narazíte na žehličky s keramickou žehlící plochou. Stále patří mezi oblíbené typy povrchů, protože keramika je velmi odolná a snadno klouže po jakékoliv látce. Můžete si ale pořídit i žehličku se safírovou žehlicí plochou. Je velmi pevná a jen tak něco ji nepoškrábe. Díky tomu má velmi dlouhou životnost. Žehličky s nerezovou plochou patří mezi ty levnější. Nerezový povrch hůře reaguje na rychlé střídání teplot a hůře klouže po látce. Žehlení proto není tak plynulé.
  • Funkce automatického vypnutí - užitečná vychytávka, která vás zachrání, pokud zapomenete žehličku vypnout. Záleží na typu žehličky, ale pokud ji necháte ležet na žehlící ploše, vypne se většinou za méně než minutu. Když ji postavíte do vertikální polohu, většinou se pak sama vypíná do deseti minut.Anti
  • Calc a Anti drip systém - šikovné vychytávky, které vám usnadní hlavně péči o pračku. Anti calc se stará o to, aby se i při použití klasické kohoutkové vody netvořil v žehličce vodní kámen. Anti drip systém pak chrání vaše prádlo před nechtěnými kapkami vody, když se žehlička ochladí a pára zkondenzuje.

Vertikální žehlení: Poradí si i se závěsy nebo s oblečením na ramínku

Většina moderních žehliček nabízí také funkci vertikálního napařování. Díky tomu můžete snadno žehlit oblečení přímo na ramínku. Silná pára vám totiž snadno zarovná všechny záhyby na košili, vyžehlíte díky ní i jemné šaty a vertikální napařování využijete klidně i na žehlení záclon a závěsů. Vertikální žehlení se hodí i v případě, kdy chcete oblečení jen osvěžit nebo zbavit bakterií.

Tip: Pokud máte raději vertikální žehlení a nechcete se zdržovat s vyndaváním žehlícího prkna, mrkněte se i na napařovače oděvů. Výhodou jsou jejich malé rozměry, snadná manipulace a přitom silná pára, která si poradí s většinou oblečení.