Zastřihovače vousů: 5 tipů na nejoblíbenější modely

Zastřihovače vousů: 5 tipů na nejoblíbenější modely

  • 15. 10. 2020

Zastřihovač vousů je skvělý pomocník pro oholení či tvarování vousů, který je šetrný k pokožce. Máme pro vás 5 tipů, jaký model si vybrat podle toho, kolik chcete investovat nebo k čemu ho chcete používat.

Zastřihovače vousů se od holicích strojků a jednorázových holítek liší v mnoha ohledech. Jsou pohodlnější, modernější a citlivější ke kůži. Zastřihovače jsou skvělým řešením, pokud přemýšlíte, jak se zbavit pupínků po holení nebo jak se zbavit vyrážky po holení.

U jednorázových holítek dochází při opakovaném použití k otupení břitů, zejména pokud je nevyměňujete tak často, jak by se mělo. Tupé břity snadno vedou k podrážděné pokožce. Časté vyměňování jednorázových žiletek se pak může zase prodražit. Výběrem kvalitního zastřihovače vousů jste šetrní k vaší peněžence i pokožce.

Zastřihovač vousů pro náročné – Philips MG 7785/20

Philips MG 7785/20 náleží mezi luxusnější a dražší modely. Mezi jeho přednosti patří technologie DualCut. Zastřihovač má dvojnásobný počet břitů, čímž dosáhnete maximální přesnosti. Samoostřicí břity se během holení třou o sebe, čímž se pravidelně brousí a vydrží ostré několik let. Philips MG 7785/20 je velmi univerzální díky 18 nástavcům a 11 odolným hřebenům. Zvládnete tak oholit vlasy, vousy i chloupky po těle.

Přístroj je vodotěsný, takže je vhodný i pro mokré holení. Výjimečný je také svojí výdrží. Na jedno plné nabití zvládne fungovat až 300 minut. Může se pochlubit také funkcí rychlého nabíjení, díky kterému vás zvládne oholit už za pár minut.

Ideální poměr cena/výkon – Rowenta TN6000F4

Holicí strojek Rowenta TN6000F4 umožňuje zastřihovat, tvarovat i holit vousy. Má samoostřicí čepele z nerezové oceli, je vodotěsný a baterie vydrží na jedno nabití 120 minut. Najdete u něj 3 hřebenové nástavce, se kterými si nastavíte délku střihu na 1, 3 a 5 mm. Odnímatelné čepele lze snadno čistit. Jelikož neholí v bezprostřední blízkosti pokožky, nedochází k podráždění kůže.

Levnější parťák pro nenáročné – Philips BT3206/14

Philips BT3206/14 patří mezi solidní a moderní zastřihovače. Kromě nízké ceny vás na něm zaujmou například dvojité zaoblené břity, které jsou šetrné ke kůži. Hřeben Lift&Trim umožňuje rovnoměrné zastřižení tím, že nadzvedne vousy a přivedete je přímo k zastřihovači. Na jedno nabití vydrží 45 minut. Philips BT3206/14 má 10 nastavení délky od 0,5 do 10 mm.

Zastřihovač vlasů a vousů – Braun MGK7220

Braun MGK7220 je multifunkční zastřihovač vlasů a vousů. Zvládne také zastřihování chloupků na těle, v uších i v nose. Technologie AutoSense detekuje hustotu vousů a přizpůsobuje jí výkon motoru, aby byl rovnoměrný po celou dobu. Baterie vydrží 100 minut provozu. Pomocí dvou nastavitelných hřebenů si můžete ostříhat vlasy na délku od 0,5 do 21 mm.

Zastřihovač pro úpravu tvaru vousů – Philips OneBlade QP6510/20

Philips OneBlade QP6510/20 je ideální přístroj na přesný styling vousů. Dokáže zastřihnout či vytvarovat libovolný tvar vousů díky oboustrannému břitu, který se dostane i do špatně dostupných či citlivých oblastí tváře. OneBlade přesně kopíruje obrysy obličeje, takže je velice účinný a přesný. Zároveň neholí příliš nakrátko, takže je velmi jemný k pokožce. Baterie na jedno nabití vydrží 60 minut a disponuje LED diodou, která ukazuje stav baterie.