Yamaha RX-A3080 titan

Vyberte si jinou variantu

Skladem 1 ks Dostupnost v prodejnách

Nelze rezervovat

Nákupem získáte 679,90 bodů na Věrnostní kartu ElectroWorld

Vychutnejte si dokonalý prostorový zvuk s 9.2-kanálovým síťovým A/V přijímačem Yamaha RX-A3080 z vrcholné série AVENTAGE. Sdílejte zvuk do dalších místností s bezdrátovými reproduktory MusicCast nebo jinými zařízeními MusicCast. Vestavěná podpora Bluetooth a AirPlay umožňuje přijímači bezdrátově přenášet hudbu z kompatibilních zdrojů, jako jsou chytré telefony a tablety, zatímco Yamaha Compressed Music Enhancer pomáhá dodávat optimalizovanou kvalitu zvuku. Přijímač má také port USB pro přístup k hudbě a symetrické vstupy a výstupy XLR. Špičkový výkon zaručuje špičkové zapojení zvukových obvodů, antirezonanční konstrukce A.R.T., plně diskrétní struktura koncového zesilovače a podpora přehrávání zvuku s vysokým rozlišením. Přední hliníkový panel pomáhá chránit citlivé obvody před elektronickým rušením. Zobrazit celý popis

  • Doprava zdarma

Popis produktu

Vysoce kvalitní konstrukce AVENTAGE

9.2-kanálový síťový AV receiver Yamaha RX-A3080 ze série AVENTAGE má elegantní, čistý design s elegantním hliníkovým předním panelem, velkými otočnými knoflíky a vyklápěcím panelem, kde jsou ukryty další ovládací tlačítka a konektory. Šasi je výjimečně robustní, s vnitřními zesílenými příčkami ve tvaru H. Obsahuje také technologii Anti Resonance Technology (A.R.T.) Wedge, která je pátou nohou uprostřed přístroje a tlumí vibrace z výkonného síťového transformátoru. Díky tomu se zlepší stabilita a potlačení rezonance šasi, čímž se účinně eliminují vnější vlivy. Antivibrační chladiče jsou navrženy tak, aby potlačovaly chvění tranzistorů a akustický tlak z reproduktorů.

Špičkové součástky pro optimální výkon

Každý jednotlivý díl v AV přijímači ovlivňuje kvalitu zvuku. Pro AVENTAGE modely bylo nutné vyvinout přesně ty díly potřebné k dosažení co nejvyššího výkonu a kvality zvuku. Navíc zvukoví technici používají přísné testovací procesy pro optimální vyladění zvuku přijímače. Koncepce Yamaha Total Purity zahrnuje technologii výkonových zesilovačů high drive amp, předzesilovače high purity, antivibrační technologii a nezávislé zdroje napájení. Všechny modely mají plně diskrétní výkonové zesilovače, které pomáhají eliminovat zkreslení.

Nízký šum a vysoké rozlišení zvuku: D/A převodník ES9026PRO

Vlajková loď, model Yamaha RX-A3080, je vybavena nejmodernějším 32-bitovým obvodem SABRE PRO Premier DAC ES9026PRO. Patentovaná funkce kompenzace THD (Total Harmonic Distortion - THD) 32-bitů pracuje na minimalizaci úrovně šumu. V kombinaci s původním zapojením Yamaha D.O.P.G. (DAC On Pure Ground) výrazně zvyšuje dynamický rozsah a rozlišení v celém rozsahu zvuku pro bohatou a expresivní reprodukci i těch nejjemnějších zvuků. Nezávislé napájecí zdroje pro D/A převodníky jsou navrženy tak, aby ještě více eliminovaly šum. Až do nejmenšího detailu jsou tyto AV receivery navrženy s maximálním důrazem na nejvyšší možnou kvalitu zvuku.

Profesionální konektory XLR

Model RX-A3080 je vybaven XLR symetrickým audio vstupem, který má vynikající pověst ve světě profesionálního zvuku. V kombinaci s přehrávačem Blu-ray Disc, jako je například Yamaha BD-A1060 nebo CD přehrávačem Yamaha CD-S3000/S2100, které jsou vybaveny vyváženým výstupem XLR, umožňuje kvalitní přenos signálu bez rušivých vlivů na zvuk i při delším kabelu.

Surround AI - umělá inteligence zvuku

Technologie AI zabudovaná do obvodů DSP (digitální signálový procesor) analyzuje zvukový obsah a pak vytvoří optimální prostorový efekt pro reprodukci s těmi nejlepšími efekty. Tento DSP AI okamžitě analyzuje scény se zaměřením na odlišné zvukové prvky, jako je dialog, hudba na pozadí, okolní zvuky a zvukové efekty a automaticky optimalizuje prostorové efekty v reálném čase. To vytváří přesvědčivý pocit realismu s expresivní silou zvukových polí, což vám zajistí ty nejlepší zážitky.

Realismus v prostorovém zvuku - Dolby Atmos a DTS-X

Tento AV přijímač podporuje přehrávání zvuku Dolby Atmos a DTS-X pomocí CINEMA DSP HD3. Vylepšený model CINEMA DSP HD3 obsahuje nové algoritmy pro zpracování signálů a tři sady vysokovýkonných procesorů. Zažijte zvuk jako z kina a pocit skutečného ponoření do filmové scény.

Precizní optimalizace zvuku YPAO - R.S.C. s 3D / 64-bit

YPAO-R.S.C. (Reflected Sound Control) analyzuje akustickou situaci v místnosti díky mikrofonu YPAO. Váš systém tak bude vyladěn pro dokonalý zvůk v každé místnosti. Systém R.S.C. pak kalibruje zvukové parametry pro dosažení optimálního zvuku studiové kvality. YPAO 3D poskytuje automatickou optimalizaci parametrů zvuku, která maximalizuje efektivitu zvukového pole 3D ve formátu CINEMA DSP HD3, Dolby Atmos a DTS X. 64-bitový výpočet s vysokou přesností EQ poskytne nejpřirozenější akustiku místnosti.

11-kanálová technologie virtuálních reproduktorů

Model Yamaha RX-A3080 je vybaven třemi originálními vysokovýkonnými DSP procesory, které se pyšní vysokorychlostním zpracováním audio signálu. Výsledkem je, že pomocí předních, středových a prostorových reproduktorů můžete vytvořit zadní virtuální reproduktor. Díky tomu máte možnost přehrávat CINEMA DSP HD3 zvuk s obsahem až do 11 kanálů*, a to i při konfiguraci 9-kanálového zapojení reproduktorů. Celková reprodukce prostorových dat, včetně vertikální osy, pomáhá vytvořit zcela realistické zvukové pole. * Vyžaduje připojení předních efektových reproduktorů. Signály Dolby Atmos a DTS: X nelze použít s těmito virtuálními funkcemi.

Tři výstupy HDMI

Vzhledem k tomu, že RX-A3080 má tři výstupní konektory HDMI, je možné současné připojení k televizoru, LCD projektoru a dalším zařízením. Je samozřejmé, že vestavěný HDMI přepínač je postaven na základě nejnovějších specifikací, což odpovídá i podpoře HDR (Dolby Vision Compatible, Hybrid Log-Gamma), přenosu videa 4K/60p a 4K upscaling (převzorkování) videa s nižším rozlišením.

XLR + 9.2-kanálový výstup zvuku RCA

Do AV přijímače RX-A3080 lze připojit externí zesilovače přes výstupní 9.2 konektory RCA (Cinch). Například pomocí výkonového zesilovače pro ozvučení důležitého předního kanálu v domácím kině vám dodává flexibilitu při budování systému s důrazem na kvalitu zvuku. Pomocí symetrického výstupu XLR je také možné připojit profesionální zařízení jako mixážní pult nebo koncový zesilovač.

Připojení Bi-amp

Tento AV přijímač je vybaven možností připojení reproduktorů systémem Bi-amp, který umožní napájet výškové a basové měniče předních reproduktorů (L, R) nezávislými zesilovači a samostatnými kabely, což umožňuje dosáhnout ještě kvalitnějšího zvuku z předních kanálů. Pro zapojení jsou nutné kompatibilní reprosoustavy, které mají dva páry vstupních terminálů a čtyři soupravy kabelů reproduktorů (dvě sady pro každý reproduktor).

Pokročilé grafické uživatelské rozhraní

Nejnovější grafické uživatelské rozhraní od společnosti Yamaha poskytuje zobrazení s vysokým rozlišením, lepší přehlednost, snadno použitelné možnosti. Zobrazí vám vstupní zdroj, úroveň hlasitosti, režim DSP a audio formát. GUI nabízí výběr z osmi jazyků, např. angličtiny, francouzštiny, němčiny, ruštiny a může být zobrazen v běžných nebo v 3D obrázcích.

Tlačítka SCENE pro spuštění reprodukce jedním dotykem

Funkce SCENE PLUS zjednodušuje ovládání tím, že jedním dotykem zapnete spolu s výběrem požadovaného zdroje i příslušný program DSP. SCENE PLUS nabízí výběr z 8 režimů SCENE, z nichž čtyři je možné přiřadit do druhé zóny. SCENE PLUS mohou být zvoleny z čelního panelu, dálkovým ovládáním a dokonce i z aplikace pro mobilní zařízení. K dispozici jsou možnosti volby zdroje: BD/DVD, TV, FM/AM rádio a síťový zdroj/NAS.

Přehrávání v různých pokojích

Video nebo zvukový obsah můžete přenášet do televizoru nebo do systému domácího kina v jiné místnosti (Zóna 2/4) prostřednictvím rozhraní HDMI. Můžete si vychutnat prohlížení a poslech téhož obsahu v hlavní místnosti (kde je nainstalován AV přijímač) nebo klidně i jiného obsahu. Grafické uživatelské rozhraní na obrazovce usnadňuje prohlížení a výběr obsahu z druhé zóny bez ohledu na to, co je přehráváno v hlavní zóně.

Bluetooth vstup/výstup

Nejnovější standard Bluetooth umožňuje nejen přijímat zvuk z mobilního zařízení, ale slouží i jako Bluetooth vysílač zvuku pro sluchátka a Bluetooth reproduktory.

Zabudovaný vstup pro gramofon

Vychutnejte si hudbu z vinylové sbírky desek s vaším hi-fi gramofonem přes speciální Phono vstup se zabudovaným korekčním předzesilovačem RIAA.

Užijte si digitální rádio DAB/DAB+

Funkce Digital Audio Broadcasting s funkcí DAB a zdokonalenou funkcí DAB+ nabízí velký výběr rozhlasových stanic s vysokou kvalitou zvuku. Mezi další výhody patří automatický výběr dostupných stanic z vhodného seznamu a užitečné zobrazení informací včetně názvu stanice a hudebního žánru.
* Dostupnost příjmu DAB/DAB+ vysílání se liší podle regionu.

MusicCast

MusicCast představuje revoluci v oblasti síťového audia. Všechny produkty MusicCast můžete používat dohromady nebo samostatně. K ovládání slouží jediná aplikace s intuitivním rozhraním a její použití je rychlé a snadné. Můžete používat zvukový projektor, bezdrátový reproduktor, AV receiver, komponenty HiFi, zkrátka cokoli vám vyhovuje, kombinovat jednotlivé prvky a postupně svůj systém MusicCast rozšiřovat.

Bezdrátové prostorové reproduktory

Kombinujte tento AV přijímač s hudebním reproduktorem Yamaha MusicCast 50 nebo MusicCast 20 a vychutnejte si úžasné pohodlí při vytváření domácího kina s bezdrátovými zadními reproduktory. A co víc, získáte úžasně realistický zvuk s jednoduchým nastavením. Snadno proměníte současný obývací pokoj v zábavné prostředí, kde si můžete plně vychutnat filmy a hudbu.

CINEMA DSP 3D

Technologie společnosti Yamaha pro tvorbu zvukových polí byla vytvořena kombinací měřených dat zvukových polí se zpracováním digitálního signálu. Technologie CINEMA DSP 3D přináší trojrozměrnou prostorovou reprodukci včetně výšek zvukového pole. Výsledkem je nejpůsobivější zvuk, díky kterému se budete cítit tak, jako byste byli přímo součástí scény.

Vícerozměrné zážitky díky formátu Dolby Atmos a kompatibilitě s technologií DTS: X

Tyto zvukové technologie vám zajistí podmanivý, vícerozměrný zvuk, jehož hloubka pronikne celou místností. Vytvoří akustické prostředí, kde zvuk, lidé i objekty ožijí v dechberoucích detailech. Až vás obklopí dynamicky reálné vjemy, budete si připadat vtaženi přímo do víru dění.

Streamovací služby s hudbou z celého světa

Prozkoumejte hudební svět s hudebními službami streamování z celého světa* po připojení přijímače k ​​internetu přes LAN nebo Wi-Fi. Synchronizace playlistů a písní z vašeho chytrého telefonu nebo počítače umožní poslouchat vaše oblíbené písničky a objevovat novou hudbu.
* Dostupnost služeb se liší podle regionu a některé služby mohou být zpoplatněny.

Bezdrátové streamování

AV receiver Yamaha RX-A3080 s podporou bezdrátové funkce Bluetooth bude ideálním řešením do každé domácnosti. Umožňuje pohodlně a jednoduše přenášet zvukový obsah bez omezujících kabelů ať už z mobilních telefonů, tabletů nebo jiných kompatibilních zařízení. Yamaha Compressed Music Enhancer optimalizuje zvuk tak, aby byla dosažena nejvyšší možná kvalita reprodukce. Signálový procesor frekvence obnoví, čímž zajistí přirozenost a čistotu zvuku.


Wi-fi a Wireless Direct kompatibilita

Bezdrátové propojení s vaším domácím routerem umožňuje zabudované Wi-Fi (2.4 / 5 GHz). Využití hudebních streamovacích služeb a zapojení systému pro poslech hudby je tak mimořádně jednoduché a intuitivní zároveň. Wireless Direct zajišťuje nejen streamování hudby přímo z vašeho chytrého telefonu nebo tabletu přes aplikaci AV Controller nebo AirPlay. Dokonce můžete v aplikaci AV Controller ovládat AV receiver.

AV Controller aplikace

Ovládání i samotnou obsluhu usnadňuje aplikace AV Controller, která je dostupná ke stažení v obchodech iTunes App Store a Google Play. Umožňuje receiver zapínat, vypínat, regulovat hlasitost, volit vstup a DSP režimy, ale i mnoho jiných funkcí. Na výběr budete mít z více jazyků a také si lze uživatelské rozhraní přizpůsobit podle vlastních představ.

AirPlay funkce

Podpora AirPlay funkce umožňuje pohodlně přehrávat oblíbené skladby z vašeho iPodu, iPhonu nebo iPadu, ale rovněž z iTunes na PC nebo Mac. Bezdrátový přenos je velmi jednoduchý a streamování hudby si tak užijete naplno.

Snadná instalace

Průvodce nastavením AV umožní jednodušeji provést proces nastavení přijímače Yamaha. Tato aplikace vám pomůže s kabelovým připojením mezi AV receiverem a zdrojovými zařízeními. Navíc vás provede různými nastaveními, jako je např. připojení reproduktorů, připojení k TV a zdrojovému zařízení a přiřazení výkonového zesilovače. Systémové obrázky a aktuální obrázky přijímačů AV vám pomáhají pochopit, jak vytvořit spojení mezi zařízeními. Je k dispozici ve více jazycích a je určen pro tablety s operačním systémem iOS a Android.

Síťové přehrávání zdrojů vysoké kvality

Síťové propojení umožní přehrávat skladby z PC/NAS ve formátech 96kHz/24bit a Apple Lossless a i 192kHz/24bit WAV/FLAC.

Úplná podpora videa 4K Ultra HD

AV přijímač Yamaha RX-A3080 zcela podporuje nejnovější standardy HDMI. Díky přenosu 4K videa při rychlosti 60 snímků za sekundu si můžete plně vychutnat vysokou kvalitu obrazu 4K bez degradace. Dodržuje i normu ochrany autorských práv HDCP 2.2 pro přenos 4K videa. Podporuje také HDR (vysoký dynamický rozsah) video včetně Dolby Vision a Hybrid Log-Gamma, které poskytují neuvěřitelný kontrast, hladký tón a bohaté a jasné barvy. Dále podporuje širší barevný rozsah přechodu BT.2020. Tento AV receiver je kompatibilní s 3D, Audio Return Channel a CEC pro snadnou obsluhu.

Audio Return Channel a 3D podpora

Bez větších potíží dokáže HDMI přenos zpracovat i data 3D video signálu. Audio Return Channel je zase funkce, jejímž prostřednictvím lze odesílat a přijímat zvuková data do stejného HDMI kabelu, ale také umožňuje poslouchat zvuk televizoru pomocí jednoho HDMI kabelu. Samozřejmě bez potřeby dalšího dodatečného optického kabelu.

Parametry produktu

Základní parametry

  • Wi-Fi Ano
  • Bluetooth Ano
  • Počet kanálů 9
  • Výkon na kanál 230 W
  • Airplay Ano
  • HDMI vstupy 7
  • HDMI výstupy 3

Další vlastnosti

Značka: Yamaha
? Smart: Ano
Počet kanálů: 9

Konektivita

? Wi-Fi: Ano
? Bluetooth: Ano
Výstup pro sluchátka: Ano
? Ethernet / LAN připojení: Ano
Wi-Fi standardy: 802.11n, 802.11ac
Počet digit.vstupů: 6
Počet analog.vstupů: 10
? Airplay: Ano
HDMI vstupy: 7
HDMI výstupy: 3

Fyzické vlastnosti a barva

Barva: titan
Šířka: 43,5 cm
Výška: 19,2 cm
Hloubka: 47,4 cm
Hmotnost: 19,6 Kg

Obsah balení

Obsah balení: receiver, měřící mikrofon YPAO

Zvuk

Audio dekodéry: Dolby Digital, DOLBY Atmos, DTS-HD Master Audio, DTS: X
Frekvenční rozsah (Hz): 10 - 100000
Výkon na kanál: 230 W
Multizone: Ano

Rádio

DAB: Ne

Další parametry

Phono vstup: Ano

Ostatní

Kód produktu: ARXA3080TI

Všechny parametry

Recenze Yamaha RX-A3080 titan

Pro vložení recenze je potřeba být přihlášen

Jen tak si hodnocení udrží vysokou úroveň.

Přihlásit se / Registrovat se

Příslušenství k Yamaha RX-A3080 titan