Vysavače Zobrazit popis

Věděli jste, že za vznikem vysavače kdysi stálo zvyšující se množství textilií v domácnostech? Ještě, že tenkrát neznali minimalismus. Kdyby ano, možná bychom si do dnes museli vystačit s koštětem. Nebo s čajovými pytlíky a pilinami, které se k čištění koberců používaly. Mimochodem, první patent na přístroj zvaný vysavač si nechal H. C. Booth zapsat už v roce 1901.

Kategorie

Vyhledejte si příslušenství k vašemu zařízení

Výběrem značky a modelu se dostanete na stránku s kompatibilním příslušenstvím

Bezdrátové

Dálkové ovládání

Typ podle nádoby na prach

Regulace výkonu

Indikátor plného sáčku

Osvětlení vysávané plochy

Odnímatelný ruční vysavač

Produkty

Přestože vysavač má na rozdíl od koštěte motor, lítat se na něm, alespoň podle dostupných informací, nedá. Lítat by ale neměli ani roztoči a prach po bytě. A právě s tím vám kvalitní vysavač pomůže lépe než samotné koště.

Největším puntičkářům, kteří nevydrží den bez vysávání, se stane nejlepším parťákem robotický vysavač. Ty nejnadupanější můžete ovládat na dálku přes aplikaci v mobilu, takže když přijdete domů, bude vše jako ze škatulky.

Na trhu jsou i vysavače pro alergiky

Pro ty, kteří mají doma psa, kočku nebo jiného mazlíčka, je vhodný vysavač pro domácnost se zvířaty. Tyto modely jsou obvykle vybavené speciálními nástavci, které snáz odstraní zvířecí chlupy třeba z čalounění sedačky. Zejména u alergiků pak doporučujeme zvolit typ sáčkového vysavače. Při vysávání přijdete mnohem méně do styku s nečistotami a prachem. Samotný sáček, který je často z netkané textilie, navíc plní funkci dalšího filtru.

Pokud jste nuceni rozhodovat se podle ceny, některé bezsáčkové vysavače mohou být o něco levnější než sáčkové varianty. Platí to ale pro základní modely, které nečistoty „jen“ sbírají do sběrné nádoby. Patří sem totiž i vodní vysavače, které nečistoty sbírají do nádoby s vodou. A cena některých modelů je vyšší.

Vysávání baví více muže

Věděli jste, že vysávání patří k nejoblíbenějším domácím činnostem? Dokonce ho mají raději muži než ženy. Ale ruku na srdce: Pouštíme se do něj obvykle stejně až v okamžiku, kdy není zbytí. Pokud vás při úklidu dráždí příliš velký hluk, pořiďte si tichý vysavač. Bolí vás záda z neustálého ohýbání při manipulaci? Tyčový vysavač je pro vás ideální řešení.

A pro ty největší lenochy, pardon, nejvytíženější jedince, neznámý génius vymyslel vysavač s mopem – takže zvládne nejen péči o koberce, ale i o podlahy. A pokud je robotický, pak bez vaší asistence.