Výkonné Zobrazit popis

Na práci, která je náročná na výpočetní výkon, potřebujete profesionální notebook. Takový, který má dostatečně silný procesor, velkou paměť RAM a SSD disk s dostatečnou kapacitou. A hodí se také třeba samostatná grafická karta, která si poradí s tvorbou grafiky, střihem a renderováním videí nebo 3D modelováním.

Hodnocení

Dotyková obrazovka

Samostatná grafická karta ?

Kapacita HDD ?

Produkty

Výkonní notebooky sice často vypadají jeden jako druhý, to nejdůležitější se ale skrývá uvnitř. Při výběru by vás měly zajímat parametry klíčových komponentů jako procesor, paměť RAM, grafická karta, kapacita a rychlost SSD úložiště. Pojďme se na ně podívat blíž:

Procesor profesionálního notebooku

V profesionálních noteboocích najdete zejména procesory Intel Core. Zlatým standardem pro stabilní výkon je Intel Core 5i. Ještě o nějakých 30 % výkonnější je vyšší řada Intel Core 7i, má ale i vyšší spotřebu a samozřejmě si za ni i připlatíte.

Paměť RAM pro profesionální notebook

Zatímco kancelářské notebooky si vystačí i s 4 GB RAM, u pracovních notebooků je rozumný základ 8 GB RAM. Top stroje pak mají dvojnásobek, tedy 16 GB RAM. S takovou kapacitou už se o plynulý chod náročných programů nemusíte bát.

SSD úložiště profesionálního notebooku

Pracujete s velkými soubory, které navíc potřebujete mít stále fyzicky s sebou? Pro jistotu zvolte disk s kapacitou 500 nebo 1 000 GB. Pokud naopak fungujete hlavně v cloudu, stačí vám bez problémů 250 GB.

Grafická karta pro profesionální notebook

Na tvorbu grafiky, stříhání a postprodukci videa, hraní nových her a další výpočetně náročné práce potřebujete samostatnou grafickou kartu s vlastní pamětí. Jinak vám určitě postačí integrovaná grafická karta, se kterou navíc ušetříte.