Vodní vysavače

Chcete mít domácnost jako ze škatulky? Vodní vysavače nejen vysají nečistoty na podlaze, ale ještě se postarají o koberce, čalounění a textilie. Některé nabízejí i kombinaci suchého a mokrého vysávání. Vyluxovat a pak rovnou vytřít? S tímto pomocníkem už to není problém.

Kategorie produktů

Aplikované filtry

Smazat všechny filtry

3 469 Kč - 3 490 Kč
Cena

Zobrazujeme 0 výsledků Použijte filtr pro zpřesnění požadavků.

O kategorii

Vodní vysavač představuje novou dimenzi úklidu. Nejenže s ním vyluxujete a zbavíte podlahu prachu, stačí jen chvilka a můžete s ním i vytřít, jako byste to udělali s mopem. Jen je to mnohem jednodušší. Zároveň s ním odstraníte rozlité tekutiny. O takhle snadném úklidu se vám ani nesnilo.

Suché a mokré vysávání s pomocí vodního vysavače

Suché vysávání znáte. Pěkně postaru. Vysavač sebere prach a nečistoty do sběrné nádoby. Tu pak vysypete. Při suchém vysávání se ale nezbavíte rozlitých tekutin nebo přilepených nečistot. S mokrým vysávání už je to jiné. Při něm vysavač využívá vodu nebo páru. Ta přilepené nečistoty navlhčí a pak vysaje. S mokrým vysáváním se zbavíte všech nečistot, a protože nádržku nakonec vylijete, prachové částice se nedostanou zpátky do vzduchu.

Důležitou roli hrají nástavce

Když se budete poohlížet po vodním vysavači, zaměřte se na nástavce pro vysavač, které jsou v ceně nebo které se dají dokoupit. Ty vám totiž úklid značně usnadní. Patří sem například hubice na mokré i suché čistění, hubice na čalounění, s níž vyčistíte látkové potahy a potahy sedaček (nebo postelí), štěrbinová trubice, kterou se dostanete do úzkých prostor, nebo extra tenká spárová trubice pro úklid i v těch nejstísněnějších zákoutích vaší domácnosti.

Vodní vysavač: Sledujte i další parametry

Aby vám vybraný vodní vysavač nakonec sloužil, jak si přejete, zaměřte se při jeho výběru i na další parametry.

H3: Výkon a příkon vodního vysavače Na běžný úklid domácnosti obvykle stačí vysavač s příkonem do 1 500 W. Vyšší příkon pak znamená vyšší spotřebu energie, úklid s takovým vysavačem je ale maximálně efektivní. Vysaje i hluboko usazené nečistoty a podobné „radosti“. Sací výkon by se měl ideálně pohybovat nad 300 W. Zároveň platí, že sací výkon představuje třetinu až pětinu příkonu.

Délka kabelu a akční rádius

Abyste se ušetřili neustálé manipulace s kabelem a zásuvkami, vyberte si vhodnou délku kabelu. Ideálně podle toho, jak velký máte byt. Od délky kabelu se pak odvíjí i akční rádius, tedy prostor, který s vysavačem zasáhnete. Počítá se do něj délka kabelu a trubice i další parametry.

Materiál trubice

Ideální volbou pro mokré vysávání je trubice z nerezu. Má totiž poměrně dlouhou životnost. Krátkou životností se vyznačuje plast, který ovšem nereziví. Dlouhá životnost je typická pro kovy, tady je ovšem ke korozi prakticky ihned nakročeno.

Typ filtru u vodního vysavače

Bez filtru do vysavače se neobejdete. Tím základním je mikrofiltr z molitanu nebo tkaniny. Zachycuje nečistoty a alergeny, ale občas ho musíte vyměnit. Lepší volbou jsou certifikované HEPA a EPA filtry. Čím vyšší je číslo v jejich označení, tím lépe.

EPA filtry berte s označením 10-12, HEPA filtry s označením 13-14. Vodní filtr zachycuje vysáté nečistoty ve vodní nádrži, kterou po luxování vylijete a opláchnete. Zamezuje víření alergenů a prachových částic. Pak je tu ještě omyvatelný filtr, který po luxování stačí omýt a zase ho vrátit na místo. U vysavačů pro suché i mokré vysávání se pak objevují ještě filtry bavlněné, které zachytí i drobounké nečistoty, papírové, jež jsou levné, ale musejí se pokaždé měnit, nebo omyvatelné pěnové, s nimiž za výměnu ušetříte.

Objem sběrné nádoby

Jestli se chystáte s novým vodním vysavačem likvidovat nečistoty jen doma, nejspíš si hravě vystačíte se sběrnou nádobou o objemu do 5 litrů. Vyšší objem se hodí pro úklid mnohem znečištěnějších prostor (například garáže a dílny).