Vodní filtry pro kávovary Zobrazit popis

Vodní filtr do kávovaru dokáže efektivně omezit tvorbu vodního kamene. Tím výrazně prodlužuje životnost přístroje. Díky vodnímu filtru nemusíte kávovar tak často odvápňovat. Navíc filtr upravuje také chuť vody, kterou zbaví nepříjemné pachuti chloru. Vychutnáte si tak ještě lepší šálek kávy.

Produkty

Jak funguje vodní filtr pro kávovary

Vodní filtr odstraňuje z vody všechny nežádoucí látky. Primárně se stará o odstraňování vápníku z vody. Ten právě tvoří vodní kámen, který může kávovar poškodit.

Používám vodního filtru prodloužíte životnost kávovaru. Zároveň ho nebudete muset tak často odvápňovat.

  • Uhlíkové filtry – odstraňují z vody nežádoucí látky jako je měď, vápník nebo chlor. Upravují také chuť vody, takže s díky nim vychutnáte lepší kávu. 
  • Mikroporézní filtry – zabraňují proniknutí i těch nejmenších mechanických nečistot. V kávovaru se tak nemohou usadit a způsobovat vodní kámen.
  • Výměna iontů – iontový filtr efektivně odstraňuje z vody vápník. Ne mechanicky jako mikroporézní nebo uhlíkový filtr, ale na základě fyzikální výměny iontů vápníku za neškodné ionty sodíku. Tím se stará o měkkost vody a její výrazně lepší chuť.

Jak často vodní filtr do kávovaru měnit

Životnost vodního filtru pro kávovary je různá a závisí na způsobu, jakým filtr vodu upravuje. Uhlíkové filtry mají většinou životnost kolem 50 litrů.
Takový filtr by měl vydržet minimálně 2 měsíce, ale záleží, kolik kávy denně připravujete. Přepočteno na šálky běžného espressa (60 ml) je to přes 800 káv.