Filtrační konvice, lahve a vodní filtry Zobrazit popis

Taháte se s těžkými balíky vod v plastových lahvích, protože vám nechutná voda, která vám doma teče z kohoutku? Můžete s tím klidně přestat! Jednodušší je pořídit si domů filtrační konvici nebo lahev, jejíž filtr zbaví vodu případných nečistot a škodlivých látek i chuťových nádechů. V této kategorii pak najdete i náhradní filtry do nádob, filtry přímo na kohoutek nebo osobní filtr na cesty.

Kategorie

Vyhledejte si příslušenství k vašemu zařízení

Výběrem značky a modelu se dostanete na stránku s kompatibilním příslušenstvím

Doporučené produkty

Produkty

Moderní filtrační konvice si řekne o výměnu filtru

Tím nejjednodušším způsobem, jak si přizpůsobit vodu z kohoutku ke své chuti, je pořídit si filtrační konvici. Na výběr jsou malé (do objemu 1,5 l) i velké (4 l), čiré i barevné, filtrační konvice s vestavěným displejem i bez něj. Moderní konvice vám dá vědět, že je třeba vyměnit v ní filtr, a potěší vás určitě i to, že bez víka ji můžete v pohodě mýt v myčce nádobí. Navíc se většina z nich krásně vejde do dveří ledničky, takže si vodu můžete vychutnat i vychlazenou.

Nezapomeňte si přikoupit také náhradní filtry do filtračních konvic.

Filtrační lahev se hodí na cesty

Pokud jste často na cestách, mohla by se vám hodit i filtrační lahev. Díky pevnému uzávěru ji totiž můžete mít pořád s sebou a vodu si přefiltrovat, ať už si ji naberete kdekoli. Zatímco běžné uživatele potěší filtrační lahev Brita Fill&Go Active se schopností vyladit chuť vody a eliminovat v ní třeba chlór, pro fajnšmekry tu máme Lifestraw LSGO2 Stage, jejíž filtr dokáže zbavit vodu až 99,9 % bakterií a parazitů.

Stejně tak vám může přijít vhod třeba Lifestraw osobní filtr – zvlášť jestli se hodně pohybujete v přírodě a může se vám stát, že zůstanete bez pitné vody.

Filtrovat vodu ale můžete rovnou u zdroje, a to samotným vodním filtrem na kohoutek nebo například filtrační sprchovou hlavicí, chcete-li si nechat pročistit i vodu v koupelně.