Vinotéky

Máte rádi víno? A víte, jak ho správně skladovat? Ať už si dopřáváte skleničku po náročném dni s přáteli, nebo si s partnerem vychutnáváte romantiku, nejlépe bude chutnat jen při správné teplotě. A pokud se chystáte založit, nebo rozšířit archivní sbírku, bez vhodné domácí vinotéky se neobejdete.

Kategorie produktů

Aplikované filtry

Smazat všechny filtry

2
Počet teplotních zón
Haier
Značka

Zobrazujeme 4 výsledky Použijte filtr pro zpřesnění požadavků.

Haier HWS77GDAU1

Haier HWS77GDAU

Vinotéka, Energetická třída G, Objem: 190 l, Roční spotřeba energie: 152 kWh, Maximální hlučnost: 37 dB, Kapacita: 77 lahví, Počet…


25 990 Kč 25 989 Kč

G

Haier HWS79GDG

Haier HWS79GDG.1

Vinotéka, Energetická třída G, Objem: 190 l, Roční spotřeba energie: 152 kWh, Maximální hlučnost: 37 dB, Kapacita: 79 lahví, Počet…


25 990 Kč

G

Haier HAKWBD 60

Haier HAKWBD 60

Vestavná vinotéka, Energetická třída F, Objem: 120 l, Roční spotřeba energie: 103 kWh, Maximální hlučnost: 38 dB, Kapacita: 44 lahví, Počet…


34 990 Kč

F

Haier WS137GDNFI

Haier WS137GDNFI

Vinotéka, Energetická třída F, Objem: 371 l, Roční spotřeba energie: 127 kWh, Maximální hlučnost: 39 dB, Kapacita: 137 lahví, Počet…


55 990 Kč

F

O kategorii

Podle čeho vybrat vinotéku: Jednozónová nebo vícezónová?

Při výběru domácí vinotéky si nejprve položte otázku, jaké víno máte rádi. Pijete zásadně jen červené víno, ať už kvůli chuti, nebo protože je prý zdravější? Nebo naopak jen bílé víno, abyste předešli zabarvení zubů? Pak si pořiďte jednozónovou vinotéku. Pokud ale druhy vína rádi střídáte podle nálady, příležitosti nebo ročního období, doporučujeme zvolit vinotéku s více teplotními zónami, kde pro každou zónu můžete nastavit různou teplotu.

Další parametry, které je potřeba vzít v úvahu, jsou velikost a tím pádem i kapacita lahví vinárny. Podle toho, kolik lahví chcete mít doma, si můžete vybrat vinotéku s kapacitou 7 lahví, ale i vinotéku na 200 lahví.

Nejčastěji narazíte na vinotéku, ve které lze nastavit teplota přibližně od 5 do 20 ˚C. Sehnat domácí vinotéku s možností nastavení teploty mimo tuto škálu by ale neměl být zásadní problém.

Co jste o vinotékách možná nevěděli

Vinotéka je pořád specifickým typem ledničky. A stejně jako moderní lednice i vinotéky nabízí funkci automatického odmrazování nebo inteligentní cirkulaci vzduchu.

Pro co nejpohodlnější skladování vín i manipulaci si můžete vybrat vinotéku s LED podsvícením a digitálním displejem nebo automatickým zamykáním dvířek. Ty nejlepší vinotéky dokážou také minimalizovat škodlivé vibrace kompresoru, které mohou mít negativní vliv na kvalitu skladovaných vín.

Jak správně skladovat víno?

Pravidel, jak skladovat víno správně, není mnoho. Za to se pro zachování nejvyšší kvality, musí dodržovat poměrně přísně.

Stálá teplota a vlhkost – více než konkrétní nastavená teplota nebo vlhkost, je důležitější, aby ani jedna z hodnot nekolísala. Tomu nejlépe zabráníte tím, že vinotéku nebudete zbytečně otevírat.

- Optimální poloha a minimální pohyb – vína s korkovou zátkou skladujte ve vodorovné poloze, aby byl korek stále namočený a nevysychal. Tím zabráníte přístupu vzduchu do lahve. Zároveň vínu neprospívá, pokud byste lahve často přemisťovali.

- Bez denního světla – částečně přístupu denního světla může zabránit samotná vinotéka. Protože ale často bývají prosklené, doporučujeme ji pro jistotu umístit do nějakého stinného koutu nebo kumbálu.

Vinotéky Klarstein, Liebherr nebo Hoover

Nabídka domácích vinoték se neustále rozšiřuje. Mezi nejznámější výrobce s nejširší nabídkou produktů patří značky Klarstein, Liebherr nebo Hoover, v nabídce máme ale i vinotéky Haier, vinotéky Amica nebo vinotéky Candy.