Videokamery

Digitální videokamery se těší stále velké oblibě. I přesto, že už pořídíte velmi kvalitní video i na běžný chytrý telefon. Videokamera ale nabízí výrazně větší možnosti v kvalitě obrazu i zvuku. Pořídit s nimi můžete záznam i ve špičkovém 4K rozlišení. Navíc je ovládání videokamer intuitivní a zvládne s ní natáčet kvalitní videa i začátečník.

Kategorie produktů

Zobrazujeme 4 výsledky Použijte filtr pro zpřesnění požadavků.

Sony HDR-CX405B černá

Hodnocení: 4 z 5, počet hodnocení: 3

SONY HDR-CX405B (čierna) - kamera

Typ videokamery: Ruční kamera, Úhlopříčka: 2.7 ", Wi-Fi: Ne, GPS: Ne, Dotyková obrazovka: Ne


6 990 Kč

Sony FDR-AX53 černá

Hodnocení: 5 z 5, počet hodnocení: 1

Sony FDR-AX53 (černá) - 4K digitální videokamera

Typ videokamery: Ruční kamera, Úhlopříčka: 3 ", Wi-Fi: Ano, GPS: Ne, Dotyková obrazovka: Ne


23 490 Kč

Sony HDR-CX240 (černá)

Hodnocení: 4.5 z 5, počet hodnocení: 4

SONY HDR-CX240EB.CEN

Typ videokamery: Ruční kamera, Úhlopříčka: 2.7 ", Wi-Fi: Ne, GPS: Ne, Dotyková obrazovka: Ano


5 390 Kč

Canon Legria HF G26

Hodnocení: 0 z 5, počet hodnocení: 0

Canon Legria HF G26

Úhlopříčka: 3 ", Wi-Fi: Ne, GPS: Ne, Dotyková obrazovka: Ano, 3D kompatibilita: Ne


23 990 Kč

O kategorii

Videokamery: Zachytíte důležité okamžiky, rodinné oslavy i zážitky z dovolené

S videokamerou pořídíte opravdu kvalitní záběry ve vysokém rozlišení a uchováte si tak vzpomínky na všechny důležité životní okamžiky a události.

Videokamera nesmí chybět na svatbě, rodinné oslavě nebo dovolené. Při výběru kamery si ohlídejte pár základních parametrů, které vám ukážou, jestli se videokamera hodí přesně pro vaše účely.

 Na co se zaměřit při výběru videokamery:

  • Rozlišení videokamery – podle rozlišení poznáte, jak kvalitní obraz videokamera zaznamená. HD rozlišení už dneska není úplně dostačující. Proto kvalitní kamera nabízí většinou rozlišení alespoň Full HD (1920 × 1 080). S tímhle rozlišení už máte jistotu, že když si natočení materiál pustíte na televizi nebo větším monitoru, bude krásné ostré. Postupně se ale více prosazuje rozlišení 4K (3840 × 2160). Čím větší rozlišení, tím jemnější obraz získáte a zachytíte více detailů. 
  • Stabilizace obrazu – abyste si ze záběrů něco užili a neřešili roztřesená nebo rozmazaná videa, určitě se zaměřte také na stabilizaci obrazu. Videokamery mají většinou digitální a optickou stabilizaci. Spolehlivější je ta optická. Ta totiž obraz stabilizuje přímo v těle videokamery pomocí pohybu čoček v optické soustavě. Stabilizace se určitě hodí, protože s videokamerou často natáčíte za pochodu, takže se snadno může obraz chvět. 
  • Světelnost objektivu – podle clonové čísla se určuje množství světla, které dopadne na snímač. Pokud často natáčíte v horších světelných podmínkách nebo v šeru, hodí se co největší světelnost.
  • Zoom videokamery – při natáčení možná budete potřebovat něco přiblížit. Většina videokamer má kvalitní zoom, který dokáže zachytit i vzdálené objekty a scény. Zoom se dělí na digitální a optický. Stejně jako u stabilizace, je spolehlivější optický zoom. Při optickém zoomu totiž dojde k přeskupení čoček a změní se ohnisková vzdálenost, aniž by docházelo k deformaci obrazu. Digitální zoom pracuje na základě softwaru, který určitou scénu vyřízne a přiblíží. U digitálního zoomu pak hrozí ztráta kvality.