Vestavné trouby Zobrazit popis

Vyberte si vestavnou troubu přesně podle svého vkusu a potřeb. Vybírat můžete třeba podle způsobu pečení. Najdete tu klasické horkovzdušné trouby nebo moderní spotřebiče s funkcí zdravého parního pečení. Svými vychytanými funkcemi vás překvapí samočistící trouby, které vám usnadní každodenní údržbu. A jestli máte rádi chytrou domácnost, mrkněte také na chytré trouby, které můžete ovládat mobilem.

Smart (ovládání mobilem) ?

Třída energ.účinnosti ?

Horkovzdušná funkce

Jednoduché čištění

Vestavěný displej

Produkty

 Vestavné trouby: Na co se zaměřit při výběru

 Při výběru nové vestavné trouby vás jako první budou zajímat rozměry a objem trouby. Velikost trouby záleží na prostorových možnostech vaší kuchyně, ale také na počtu členů v domácnosti. Před výběrem také zvažte, jak často a na co budete troubu nejčastěji využívat.

Základní pečící programy a funkce:

  • Gril – využijete hlavně při pečení masa a zeleniny. Trouba se při takovém programu dokáže rozpálit až na 250 °C a zaručí vám dokonale propečené maso během několika minut. 
  • Horní a spodní pečení – patří mezi naprostý základ ve výbavě každé vestavné trouby. Hodí se jak na pečení masa, zapékání tak i na pečení koláčů a bábovek. 
  • Pečení v páře – zdravější způsob přípravy pokrmů v troubě. Tuhle šikovnou pečící funkci nabízí většinou jen parní trouby. 
  • Horkovzdušné pečení – díky kruhovému topnému tělesu rozvádí horkovzdušné trouby teplo rovnoměrně. Máte jistotu, že se jídlo propeče všude a nezůstane jedna strana syrová, zatímco druhá už je na uhel. Díky cirkulaci horkého vzduchu zvládnete upéct více pokrmů najednou.

Samočistící trouby: Šikovný pomocník, který šetří čas

  • Čištění pyrolýzou – při pyrolitickém čištění se doslova všechna mastnota, drobky a další nečistoty v troubě spálí na uhel. Pyrolýza totiž dokáže troubu rozpálit až na 500 °C. Pak už jen stačí jemný popel setřít z vnitřku troubu a je hotovo. 
  • Katalytické čištění – čištění trouby pomocí katalýzy probíhá díky speciálnímu poréznímu povrchu přímo uvnitř spotřebiče. Veškerou mastnotu odstraní už během pečení. U katalytického čištění je akorát důležité myslet na pravidelnou výměnu porézních desek po zhruba 4– 5 letech používání. Nedokážou totiž absorbovat mastnotu donekonečna.
  • Trouby s funkcí EcoClean – trouby se v tomhle případě čistí šetrně vodní párou. Na plech nalejte zhruba půl litru vody, zapnete speciální program a pára uvolní připálené nečistoty a mastnotu. Pakuž stačí jen lehce vnitřek trouby setřít hadrem.