Napěňovače mléka a příslušenství

Elektrické šlehače a napěňovace na mléko využijete vždycky, když si chcete vychutnat dokonalé cappuccino nebo caffe latte. S šikovným pěničem si mléko našleháte snadno i bez automatického kávovaru.

Aplikované filtry

Smazat všechny filtry

299 Kč - 799 Kč
Cena

Zobrazujeme 5 výsledků Použijte filtr pro zpřesnění požadavků.

O kategorii

Napěňovač mléka: Dopřejte si mléčnou pěnu bez námahy

Připravit si doma perfektní cappuccino nebo caffe latte s dokonale vyšlehaným mlékem s elektrickým napěňovačem naprostá hračka. Některé šlehače na mléko mají nastavitelné programy, takže zvládnou mléčnou pěnu studenou, teplou i horkou.

  • Indukční napěňovač mléka – nerezová základna s indukčním ohřevem se postará o rovnoměrné ohřátí a dokonalé napěnění mléka. Zvládne jak teplý ohřev, tak i studené napěnění mléka. A mléčnou pěnu s ním vykouzlíte i z rostlinného mléka. 
  • Šlehače na frappé – s šikovným šlehačem na frappé zvládnete připravit dokonalou ledovou kávu, ale také mléčné koktejly nebo ovocné šťávy. 
  • Ruční pěniče mléka – kompaktní a jednoduché řešení pro snadnou přípravu mléčné pěny. Výhodou je jejich nízká cena. K ručnímu šlehači doporučujeme pořídit si také konvičku na šlehání mléka. Nenabízí tolik funkcí jako elektrický napěňovač mléka. Poslouží jako základní pomůcka pro přípravu kávy s mléčnou pěnou.

Jaký šlehač na mléko vybrat

Pěniče na mléko najdete v objemech od 200 ml do 650 ml. Objem nádoby tedy volte podle toho, kolik kávy připravujete najednou. Pokud sháníte šlehač na mléko domů, kde si připravíte jeden nebo dva šálky mléčné pěny denně, stačí menší objem. Do kanceláře nebo do domácnosti s velkou spotřebou kávy se určitě mrkněte po větším objemu nádoby šlehače.

U ručního pěniče budete mléko šlehat ve vlastní nádobě. Tam si jen dejte pozor, že mléko může při šlehání vytrysknout ven. Pamatujte i na to, že mléko během šlehání svůj objem několikanásobně zvětší.

Proto mléko šlehejte raději ve vyšší nádobce. S ručním napěňovačem připravíte dokonalou pěnu nejlépe z teplého plnotučného mléka. Ale pozor, abyste ho při zahřívání nezačali vařit. Teplota mléka by neměla přesáhnout 65 °C.

Elektrický šlehač na mléko se o všechno postará za vás. Poradí si jak s teplým, tak studeným mlékem. A zvládne vyšlehat pěnu také z rostlinného mléka.