Tlakoměry a teploměry

Tlakoměry a teploměry jsou přístroje, které vám pomohou sledovat a kontrolovat váš fyzický stav organismu. Zdraví máme jenom jedno a proto je důležité se o něj náležitě starat. Vybavte svou domácí lékárničku schopnými přístroji pro péči o zdraví a odhalte začínající problém už na začátku!

Kategorie produktů

Aplikované filtry

Smazat všechny filtry

Sanitas
Značka

Zobrazujeme 3 výsledky Použijte filtr pro zpřesnění požadavků.

Sanitas SBM18

SANITAS SBM18

Tlakoměr, Umístění: Tlakoměr na paži, Detekce arytmie, Měření tepu, Funkce paměti, Diastolický krevní tlak, Systolický krevní tlak,…


949 Kč

Sanitas SBC15

SANITAS SBC15

Tlakoměr, Umístění: Tlakoměr na zápěstí, Detekce arytmie, Měření tepu, Funkce paměti, Diastolický krevní tlak, Systolický krevní tlak,…


699 Kč

Sanitas SBC53

SANITAS SBC53

Tlakoměr, Umístění: Tlakoměr na zápěstí, Detekce arytmie, Měření tepu, Funkce paměti, Diastolický krevní tlak, Systolický krevní tlak,…


1 149 Kč

O kategorii

Tlakoměry

Tlakoměr vám pomůže pravidelně sledovat hodnotu vašeho krevního tlaku. Obzvlášť u starších lidí je krevní tlak důležitým ukazatelem jejich zdravotní kondice. Na vysoký tlak trpí více než polovina lidské populace a říká se mu tichý zabiják, protože o jeho příznacích často postižený ani neví. I proto bychom si měli měřit tlak pravidelně, nejenom při pravidelné prohlídce u obvodního lékaře.

Jaký tlakoměr můžete pořídit?

  • Pažní tlakoměr: Přístroj si nasadíte na horní polovinu paže a můžete začít měřit. Pažní tlakoměr bývá přesnější.
  • Tlakoměr na zápěstí: Ideální varianta na cesty, je totiž skladnější a měření tlaku je rychlejší. Na druhou stranu není tak přesný.
  • Chytrý tlakoměr: Zařízení propojíte se svým chytrým mobilem a v přehledné aplikaci si pak můžete sledovat a porovnávat hodnoty jednotlivých měření.

TIP: Tlakoměr s EKG vám pomůže sledovat kromě krevního tlaku i srdeční činnost.

Teploměry

S teploměrem si změříte teplotu raz dva. Je to často první přístroj, po kterém saháme, když nám není dobře. Zvýšená teplota totiž může odhalit začínající onemocnění. U babičky v lékárničce byste pravděpodobně našli ještě klasický rtuťový teploměr. Ten se ale už nesmí prodávat, protože je rtuť toxická.

Teď už na trhu najdete čistě digitální teploměry, které se dělí na kontaktní teploměry a bezkontaktní teploměry.

Kontaktní teploměry měří teplotu tím, že je přiložíte do části těla (do pusy, do konečníku, do podpaží, v případě bazálního teploměru do pochvy). Jsou levnější a hodí se tak do povinné výbavy cestovní lékárničky.

Bezkontaktní teploměry měří teplotu tím, že je zblízka namíříte na čelo. Přístroj změří teplotu téměř okamžitě. Hodí se do míst, kde je potřeba změřit teplotu rychle a ocení jej i maminky s dětmi, které si nechtějí měřit teplotu klasickým dětským teploměrem.