The Boomsday Project: TOP5 Legend podle Standy Cífky

Nová Hearthstonová expanze The Boomsday Project už se pomalu blíží, a jak nám Blizzardi postupně ukazují nové karty, tak už se mi v hlavě začínají stavět nové decky. Tady je pět legendárních karet, které podle mě budou v příští metagame velmi výrazné a rozhodně se vyplatí je mít ve své kolekci.

Nezapomeňme, že už se nám pomalu blíží Electro World Series Grand finále, kde se už komplet s novou edicí bude hrát, takže tyto karty uvidíme nejspíš v akci i na tomto turnaji! Rozhodl jsem se zahájit poměrně kontroverzní kartou, a to Zerek’s Cloning Gallery. K této priest kartě se dá přistupovat dvěma způsoby, a to buď jako k value kartě, která dokáže klidně i sama splnit priestí quest tím, že nám přinese klidně i 5 deathrattlů, ze kterých ještě po smrti dostaneme solidní efekt (buď líznutí karty nebo třeba přidání 3 armor). Vytáhnout si tím Yseru je také super.

Druhá varianta se nabízí o trochu vice, a to je nějaké šílené kombo s Malygosem, Velenem, Radiant Elementalem, Mind Blastem a Holy Smitem. Když se tohle všechno sejde, tak to soupeř dostane za 34 do hlavy a bude nejspíš na místě mrtvý. Problém však nastává, když si Malygose nebo Velena lízneme, takže tento balík bude od nové expanse potřebovat ještě trochu pomoct.

Druhou kartou je Myra’s Unstable Element, o které bych mohl už skoro napsat knihu, ale zas tak do hloubky se teď pouštět nemusíme. Karta se samozřejmě nemá hrát v pátém kole, i když stojí 5 krystalů. Optimální čas je tak s deseti kartami v decku, kde ji zahrajeme přes Preparation a jenom za 2 many si dolízneme zbytek balíku. Jsme teď sice ve fatigue, ale to docela vyhovuje kartám jako je Faldorei Strider, který tak bez problémů udělá svoje tři 4/4 pavouky. Další Stridery si pak do balíku zamíchá jiná nová karta, a to Lab Recruiter, takže v žádném fatigue vlastně nejsme.

Třetí na seznamu je pilotní karta edice, a to samotný Dr. Boom, Mad Genius. Jistě jsme ještě neviděli všechno, ale už teď se začíná rýsovat celý mech deck, který má určitě velký potenciál, a Dr. Boom jakožto „mechový kapitán“ v něm bude naprosto úžasný.

Flobbidinous Floop má velmi pěkný hravý efekt, a v následujících několika měsících ho uvidíme v akci jako čtyřmanového Lich Kinga nebo Malygose. Všichni asi musíme uznat, že bytosti tohoto kalibru za 4 many jsou hodné respektu, i když se staty zmenší na 3 power a 4 toughness. Tady opravdu chválím designový team, i když trochu se bojím, aby tato karta nebyla silná až příliš.

Poslední bych rád zmínil kartu Stargazer Luna. Za 3 many 2/4 staty není bůhví co, takže z jejího efektu musíme doopravdy získat maximum. Na to je ideální balík s levnými kartami, takže Luna rovnou posviští do balíků jako je Tempo Mage a Murloc Mage. V těchto balících mít Lunu na stole s prázdnou rukou a sedmi krystalech umí líznout karet hodně, a tato legendárka si tak místo v balíku rozhodně zaslouží.

StanCifka