Teploměry

Vybavujete domácí lékárničku? Pak nezapomeňte pořídit teploměr, který slouží pro měření tělesné teploty. Naměřená tělesná teplota vám napoví, jestli jste v pořádku, a nebo se něco ve vašem těle děje. Teploměr je totiž často první věc, kterou bereme do ruky, než se vydáme ke svému obvodnímu lékaři.

Aplikované filtry

Smazat všechny filtry

69 Kč - 88 Kč
Cena

Zobrazujeme 1 výsledek Použijte filtr pro zpřesnění požadavků.

Medi-Inn N14862

Medi-Inn N14862.1

Výprodej

Teploměr, Typ teploměru: Kontaktní, Určení teploměru: Univerzální, Počet paměťových míst: 1, Funkce paměti, Zvuková signalizace,…


69 Kč

O kategorii

Rtuťový teploměr si už dnes nekoupíte

U babičky ještě možná najdete klasický rtuťový teploměr. Dnes se už ale rtuťové teploměry neprodávají, protože je rtuť toxická a EU její prodej zakázala. Nemusíte se ale bát, že by byly moderní digitální teploměry nepřesné (maximální odchylka digitálních teploměrů se pohybuje okolo 0,2 °C).

Můžete si vybrat ze 2 nejčastějších typů digitálních teploměrů:

  • Klasický kontaktní (dotykový) teploměr: Digitální teploměr vám změří teplotu při kontaktu s vaším tělem – vložíte jej do úst, do podpaží nebo v případě rektálního teploměru do konečníku. Vyjde vás levněji a hravě jej schováte i do té nejmenší lékárničky.
  • Bezkontaktní (bezdotykový) teploměr: Je sice dražší, ale zato vám změří teplotu okamžitě. Stačí jej jen namířit na čelo, zmáčknout tlačítko a za okamžik zjistíte, jestli máte zvýšenou teplotu. Bezkontaktní teploměr oceníte, pokud musíte v práci měřit pravidelně teplotu zaměstnancům, ale využijí je i maminky s neposednými dětmi.

TIP: Ovulační teploměr vám pomůže odhalit vaše plodné dny. To se hodí především v případě, že byste rádi počali miminko.

Existují i speciální dětské teploměry, které mají často podobu nejrůznějších zvířátek. Děti se teploměru nebudou bát a měření teploty jim nebude tak vadit. Hrot dětského teploměru je často také plastový, aby dítě netlačil a nestudil.

Jak správně měřit teplotu?

Aby byla změřená teplota co nejpřesnější, měli byste teploměr používat podle níže vypsaných pravidel:

  • Používejte vždy jeden a ten samý teploměr – každý přístroj může mít totiž jinou odchylku a změří vám teplotu jinak.
  • Změřili jste si včera teplotu z podpaží? Tak další měření proveďte také z podpaží.
  • I teplotu byste si měli měřit zhruba ve stejný čas. V průběhu dne se totiž teplota lidského těla mění.

TIP: Do vaší domácí lékárničky by se vám ještě mohly hodit tyto produkty: tlakoměr, alkoholtester, glukometr nebo inhalátor.