ULED TV

Technologie ULED od společnosti Hisense stojí na principu klasických LCD panelů. Ty ale inženýři značky vylepšili hned 17 patentovanými technologiemi, které ULED televize proměňují na “plátna” s vysokým kontrastem, jasnými barvami a realistickým zachycením pohybu, na které je radost koukat.

O kategorii

Co to vůbec je ULED

ULED neboli Ultra Light Emitting Diode je technologie, kterou už několik let intenzivně rozvíjí značka Hisense. Aktuálně jde o soubor 17 technologických patentů, které posouvají kvalitu obrazu zase o kus dál. Barvy jsou realistické a syté, jas je vyvážený, rozlišení je extrémně vysoké a pohyb se zobrazuje plynule.

ULED vs. OLED

Názvem velmi podobné, použitou technologií naopak velmi odlišné. OLED displej je tvořený světelnými body, z nichž každý produkuje své vlastní světlo, není tedy potřeba žádné podsvícení. V případě ULED jde velmi zjednodušeně o LCD panely s LED podsvícením (a dalšími vychytávkami).

Co se týká ceny, jsou televizory s ULED technologií obvykle levnější než televize o stejné úhlopříčce fungující na technologii OLED. Pravděpodobně vám tedy po nákupu ULED ještě zbude pár kaček do kasičky.