Svářečky

Zvládnout si v domácí dílně svařit železo je sen každého kutila. Snadno si díky tomu sami vyrobíte železné konstrukce jakékoli velikosti, svaříte si třeba kotec pro psa nebo třeba plot. Vyberte si kvalitní invertorovou svářečku, se kterou zvládnete snadno spojovat železo, ocel a další kovy.

Kategorie produktů

Zobrazujeme 0 výsledků Použijte filtr pro zpřesnění požadavků.

O kategorii

Co je invertorová svářečka a jak funguje 

Invertorová svářečka funguje na principu spínacího zdroje, který mění střídavé napětí ze zásuvky na vysokofrekvenční.

Narozdíl od trafosvářeček jsou invertorové svářečky lehčí. Snadno se s nimi manipuluje i v horších podmínkách a jsou ideální i pro začátečníky, kteří se teprve učí svařovat. 

Své uplatnění najde i mezi profesionály, kteří ji využijí na stavbách, montážích nebo v průmyslových dílnách. Ale pro své vlastnosti je oblíbená i u nadšených domácích kutilů. 

Výhody invertorové svářečky 

  • Snadné nahození oblouku - díky tzv. funkci Hot Start je svařování snazší, protože se zrychluje hoření tím, že navýší svářecí proud. 
  • Zvládne svařování tenkých plechů - díky pulznímu sváření se hodí i na svařování obzvlášť tenkých materiálů - například právě plechů.  
  • Nízká hmotnost - díky nižší váze se s s ní snadno manipuluje. 
  • Chladicí ventilátor a ochrana proti přehřátí - díky tomu se zvyšuje bezpečnost při sváření a také se prodlužuje životnost svářečky. 
  • Ideální i pro svářeče začátečníky - díky jednoduchému ovládání s ní zvládne pracovat každý kutil.