Stolní počítače

Klasické stolní počítače jsou stále oblíbené hlavně pro svůj výkon, snadné používání a jednoduchou výměnu jednotlivých komponentů. Nabízí stále velmi příznivý poměr mezi cenou a výkonem. PC sestavy vyžijete v kanceláři i doma pro základní práci, prohlížení internetu i přehrávání filmů. Pro náročnější úkony nebo hraní her jsou ideální herní PC sestavy, které vynikají pořádným výkonem. A stále oblíbenější jsou i All-in-One počítače, které jsou praktické, šetří místo a mají velmi slušný výkon.

O kategorii

Stolní počítače: Podle čeho vybírat PC sestavu

Při výběru stolního počítače se zaměřte hlavně na to, jak budete s počítačem pracovat. Promyslete si, proč si si stolní počítač primárně pořizujete. Jiné požadavky splní základní počítač do kanceláře nebo domů, kde vám stačí rozjet několik běžných programů.

Náročnější budete při výběru počítače speciálně na hraní her. Každopádně rozhodující parametry pro výběr stolní PC sestavy jsou výkon počítače, jeho procesor a počet jader, kapacita paměti RAM, grafická karta a následně i velikost a rozlišení monitoru.

Stolní PC: Jak se mezi sebou typy počítačů liší

Herní počítače – jejich výhodou je opravdu silný výkon, rychlý procesor a samostatná grafická karta. Tyhle parametry využijete nejen při hraní her, ale také při práci s náročnými programy. Jestli často pracujete s videi a upravujete je a stříháte, hodí se vám pořádně výkonný počítač. Další výhodou herních počítačů je systém jejich chlazení. Nepřehřívají se ani při nejvyšším nasazení.

Kancelářské počítače – hodí se především na každodenní běžné pracovní činnosti. Poradí si se všemi základními programy balíčku MS Office. Nenabízí takový výkon jako herní počítače, ale uspokojí méně náročného uživatele jako základní domácí počítač.

All-in-One počítače – nabízí praktickou alternativu ke klasickým stolním počítačům. Má kompaktní rozměry a neřešíte nákup dalšího příslušenství. Veškerý hardware má ukrytý přímo v monitoru. Šetří tak místo a přitom nabízí parádní a plynulý výkon.