Stativy, blesky, baterie a jiné Zobrazit popis

Fotíte s dlouhým expozičním časem nebo třeba s větším zoomem? Tak to se neobejdete bez pořádného stativu. Jako zkušený fotograf určitě využijete také přídavný blesk, který dodá potřebné světlo tam, kde to přírodní nestačí. Nebo kde to nezvládne integrovaný blesk. A při celodenním focení nebo na větší akci je dobré mít s sebou při focení i náhradní baterie do foťáku.

Produkty

Fotopříslušenství: Pro začínající i profesionální fotografy

Pořádné příslušenství nesmí chybět ve výbavě žádného profesionálního ani začínajícího fotografa. Třeba bez stativu se neobejdete, když fotíte s delším expozičním časem nebo potřebujete mít perfektní stabilitu třeba při vícenásobném zoomu. 

Typy stativu pro každou příležitost: 

  • Monopody – stativy jen se jednu opěrnou nohou. Jsou skladnější a lépe se s nimi cestování. Poskytují slušnou stabilitu.
  • Tripody – stativy se třemi opěrnými body mají výrazně lepší stabilitu než monopody. Jsou náročnější na prostor, ale některé typy tripodů se dají rozložit poměrně snadno i těsně nad zemí. Takže s nimi  můžete klidně fotit i makro snímky. Tripody jsou ideální na všechny typy zrcadlovek
  • Stabilizátory – jejich úkolem je co nejvíce eliminovat všechny otřesy, které mohou výsledné fotky nepříjemně rozmazat nebo rozostřit. 

Náhradní baterie do fotoaparátu: Na větší akci nebo celodenní focení naprostá nutnost

Pokud máte naplánováno delší nebo i celodenní focení třeba svatby, pak s sebou do fotobrašny nezapomeňte přibalit také náhradní baterie do foťáku. Při výběru baterie si pohlídejte hlavně kompatibilitu s vaším fotoaparátem.

Nejlepší je volit baterku stejné značky, jako je váš foťák. Dalším důležitým parametrem při výběru baterie do fotoaparátu je výdrž a kapacita akumulátoru. Kapacita baterie se pohybuje většinou od 650 do 2 280 mAh. Platí tu jednoduché pravidlo, čím větší kapacita, tím delší výdrž baterie. U kapacity přes 1 000 mAh zvládnete vyfotit přibližně 500 snímků na jedno nabití.

Externí blesky: Využijete všude, kde nestačí přírodní světlo nebo integrovaný blesk

Externí blesk je skvělý pomocník, pokud potřebujete dodat fotkám světlo, které není možné vzít z okolí. Při výběru blesku určitě mrkněte na značku a vybírejte takový, který má stejného výrobce jako váš foťák.

Originální blesky sice bývají dražší, ale máme jistotu, že bude plně kompatibilní s vaším foťákem. Pokud fotíte často v různých světelných podmínkách a integrovaný blesk ve foťáku není dostatečně silný, určitě se externí blesk vyplatí pořídit.