Standa Cífka a… nová expanze pro Heartstone: Co přináší rozšíření The Witchwood?

Další česky napsaný článek o hře Heartstone je tu! A to rovnou s novou expanzí The Witchwood. Protože nás už brzo čeká první kvalifikace Electroword Series, hodí se každá informace, no ne? Články a balíky proto budu koncipovat tak, abyste je rovnou mohli vzít a zařadit do turnajového line-upu.

GrumbleWock

Do stavění nových balíků jsem se pustil hned, jak se odhalily všechny nové karty. A vlastně mě překvapila vlastní radost z postaveného Shamana. Důvod je jediný, máme zde nového kontrolovaného Yogg-Sarona, a tím je nová legendárka Shudderwock!

Podle mých odhadů nebude mít balík problém s agresivními soupeři. Proč? Pomocí několik „board clearů“, třeba v podobě Lightning Stormu nebo Volcana, vyřešíte všechny malé příšery. Hex se zase vypořádá s těmi obrovskými. A pak už jenom uzavřete hru přes samotného Shudderwocka… Postarat se o závěr ale dokážou i takový Primordial Drake s Grumblem. 

Opravdový test pro balík je ale proti Controlu. Tady už je potřeba balíku opravdu porozumět. A když mluvím o Controlu, mám na mysli především Warlocka, který byl velmi silný i se šesti edicemi. Takže po rotaci (kde toho moc neztratil) na tom bude rozhodně i dál dobře.

Shudderwock ale naštěstí funguje jako nekonečné kombo. Pokud jste už zahráli Zola the Gorodn a na stole nemáte žádné další miniony, tak se vám Shudderwock vždycky vrátí do ruky. S trochou štěstí pak „uklízí“ soupeřův stůl díky Primordial Drakovi, sosá soupeřovi životy Lifedrinkerem nebo pořád dokola vylepšuje balík spolu s Princem Kelesethem.

A když se do toho ještě přidají Saronite Chain Gang, který vytváří kopie samotného Shudderwocka, a Grumble Worldsharek, tak máte vždy 50% šanci, že se do ruky vrátí jednomanová kopie Shudderwocka. A ta tohle šílenství spustí znovu. 

Jedno je zkrátka jisté. S balíkem zažijete neuvěřitelně mnoho zábavy. 

Díky za přečtení a budu se na vás těšit v dalším díle,

Stancifka