Standa Cífka a… jeho inspirace pro line-up na druhou kvalifikaci Electro World Series

Další nálož inspirace a tipů pro hráče The Heartstone je tady! Na následujících řádcích vám představím balík, o kterém bych já sám silně uvažoval pro druhou kvalifikaci Electro World Series ????. Mimochodem, ta proběhne už 26. května! A třeba se vám v ní zadaří s jedním z nejsilnějším decků ve hře – Even Paladinem.

Balíček Mountain Paladin

Celý balík je postavený okolo karty Genn Greymane. Tahle legendární karta má na hru obrovský vliv, i když si ji nelíznete. Což je dokonce preferovaná varianta. Rozdíl mezi jednomanovým a dvoumanovým Hero Powerem je naprosto enormní. Během hry vygeneruje 5+ minionů, které byste jinak neměli.

Zlom při hře s tímhle balíkem přišel v momentě, kdy jsem si uvědomil, že mám na ruce hrozně moc karet. Bylo to nejen díky Drygulch Jailorovi, ale taky díky Bloodmage Thalnosovi a Loot Hoarderovi. Ti dorazí z Call to Arms. V tu chvíli mě napadlo přidat ještě Mountain Gianty. Seslat se dají často už ve třetím kole. A když se to povede, je už vlastně dost těžké prohrát celou partii.

Balík navíc hraje opravdu hodně synergických karet. Ty jsou navíc ještě i jedny z nejsilnějších na formátu. Čistý power level celého balíku je tak neuvěřitelně vysoký. Podle mě je vůbec nejlepší kartou, kterou je možné hrát, především Call to Arms.

Úžasnou (a mnohými podceňovanou kartou) je ale i Equality. Ta je totiž mnohem silnější než se mnohým lidem na první pohled zdá. Funguje pro hromadné zabíjení na soupeřově straně stolu. Skvělá je díky hromadě 1/1 minionů, které máte na své straně stolu, ale výborně funguje i s Consecration, Knife Jugglerem nebo Avenging Wrath. Soupeř na ni zkrátka musí pořád myslet…

Do balíku můžete zařadit třeba i Spikeridged Steed, případně druhý Blessing of Kings. Dobrou kartou je i Glass Knight. Ten se mi do balíku těsně nevešel, ale pokud ho máte, můžete ho bez problémů přidat. A pokud by někomu chyběl Mountain Gianti, je možné místo něj klidně přidat Bonemare.

Zkrátka: Možností je kopa. A pokud se chcete zúčastnit druhé kvalifikace, máte ještě čas popřemýšlet, s čím se vytasíte.

Budu se těšit.

Stancifka