Stancifka zpovídá vítěze první kvalifikace: „V semifinále jsem se nezapotil, horko mi bylo o dvě kola dřív,“ říká Jarla

První kvalifikace Electroworld Series je za námi a já si troufám říci, že se opravdu povedla! Vyhrál ji Jarla, mistr světa, který svou dominanci na české scéně potvrzuje i největším počtem HCT bodů od začátku letošního roku. Po turnaji jsme se potkali a společně probrali balíky, které s sebou do turnaje nabral.

Jarla balíčky

Jak si byl spokojený s line-upem, který si na turnaji měl?

Pro tenhle turnaj jsem se rozhodl pro asi nejsilnější balíky v metě. A to pro Cube Taunt Druida, Guest Rogunu a Cube Warlocka. Toho jsem zvolil i přesto, že jinak raději hraju kontrolního Warlocka. 

Který z decků byl podle tebe nejsilnější? Změnil bys v něm karty? 

Všechny tři balíky performovaly tak nějak stejně dobře. Akorát Roguna měla občas problém s Aggro balíky. Zvážit se dal možná tak jeden Fan of Knives. Jinak jsem ale byl s balíky opravdu spokojený. 

Rogue:
AAEBAaIHBIbCAs/hAtvjAsPqAg20AcQBnALtAp8DiAXUBYYJl8EC/MEC68ICxscC9uwCAA==
Druid:
AAEBAbSKAwaQB4fOAsLOAq/TAvHqAsXzAgxAX+kB5AjKwwLJxwKU0gKY0gKe0gKL4QKE5gKN8AIA
Warlock:
AAEBAf0GBqICxAiX0wLb6QK38QKc+AIMkwT3BLYH4QebwgLnywLy0AL40AKI0gKL4QL85QLo5wIA 

V semifinále šlo do tuhého. Hrálo se o přímý postup do Grand finále. Jak tenhle zápas probíhal? 

Ani jsem se moc nezapotil. Soupeř hrál Baku Warriora, na kterého jsem si se svými balíky věřil. Navíc se mi povedlo rychle porazit Baku Paladina. Jak s Druidem, tak s Warlockem. A pak už zbýval jen freewin s Rogunou do Baku Warriora. 

Opravdu těsný zápas jsem hrál o dvě kola dřív. Za stavu 2-2 jsem měl Handronoxe a dvakrát Naturalizu v posledních 4 kartách. Takže jsem musel zahrát infestaci a jít do fatigue. Soupeř nakonec musel zahrát Scream a to stačilo na výhru 3-2.

Turnaj se hrál ve formátu BO5 bez banu. Líbí se ti tenhle formát, nebo bys ho preferoval s banem?

Mám radši formáty s banem. Dá vám to možnost banovat balík, pro který je váš line-up slabý. A při stavění line-upu můžete být kreativnější. BO5 bez banu hráče naopak nutí hrát nejlepší decky v metě.  

Vítěz celého turnaje vyhraje parádní herní notebook Lenovo. Ty jsi teď jedním z horkých favoritů na výhru. Hodí se ti upgrade herního gearu? A vůbec – hraje Hearthstone na počítači, nebo občas používáš i tablet? 

Hraju zásadně na počítači. A radši na stolním než na notebooku. Naopak hraní na tabletu nebo mobilu nemám moc v oblibě. Nadupaný herní notebook by se ale určitě neztratil. Hodil by se mi na zahraniční turnaje. Na ty mám momentálně takový průměrný notebook :).

Díky za přečtení a těším se na vás u druhé kvalifikace. Ta proběhne poslední sobotu v květnu. Tak si nezapomeňte do diářů zaznamenat datum 26. 5.!

Stancifka a Jarla