Sportovní kamery

Sportovní kamera bude váš parťák do jakýchkoli podmínek. Stačí si ji správně vybrat podle toho, kam ji budete chtít brát. Můžete si tak bez obav zdokumentovat i dlouhé šnorchlování nebo potápění, seskok padákem, radovánky na sněhu nebo divoké terénní sjezdy na kole.

Kategorie produktů

Aplikované filtry

Smazat všechny filtry

Naše tipy
Štítek
4K Ultra HD
Typ rozlišení

Zobrazujeme 1 výsledek Použijte filtr pro zpřesnění požadavků.

Lamax W9.1

Lamax W9.1

Náš tip

Akční kamera, Dotyková obrazovka, Typ rozlišení: 4K Ultra HD, Odolné provedení, Snímková frekvence videa: 60 sn/s, Rozlišení: 20 Mpx,…


3 699 Kč

O kategorii

Jak vybrat sportovní kameru?

Sportovních kamer je spousta, a když se v nich (zatím) neorientujete, nemůžete jít najisto. Sledujte tyto parametry a brzy se určitě shledáte s takovou, která splní všechna vaše dobrodružná přání.

Rozlišení a typ rozlišení u sportovní kamery

Zatímco sváteční uživatelé sportovní kamery si vystačí s nižším rozlišením, fajnšmekři ocení spíš 13 mpx a víc. Naprosto parádní snímky pořídíte s kamerou s rozlišením 20 mpx, jako je například model Niceboy Vega X Pro.
Pro perfektní videa zase sledujte typ rozlišení. U zmíněného modelu jde o 4K, jiné kamery ale mají rozlišení 4K Ultra HD, Full HD, HD nebo VGA.
Rozlišení a jeho typ se znatelně promítají do kvality výstupů, ale i do ceny. Čím hezčí záznam vzpomínek chcete mít, tím větší investici musíte provést.

Stabilizace obrazu u sportovní kamery

Aby vaše záběry nebyly jen roztřesené mazanice, měla by vaše sportovní kamera disponovat stabilizací obrazu. Vybrat si můžete sportovní kameru s digitální stabilizací, nebo vsadit na kameru s optickou stabilizací.

Ta první pracuje s větší plochou snímacího čipu. Problém u ní může nastat při posouvání, protože přístroj nedokáže odlišit nechtěné pohyby od záměrných. Ta druhá zmíněná, tedy optická stabilizace, je o něco oceňovanější – funguje totiž tak, že přístroj sám vyrovnává chvění, kterému je vystaven.

Dotyková obrazovka

Dáváte-li přednost jednoduchému ovládání dotykem, i sportovní kamera vám může vyhovět. Připravte se ale na to, že půjde o některou s vyšší cenovkou. Obvyklejší jsou sportovní kamery bez dotykové obrazovky.

Možnosti připojení sportovní kamery

 Spojení sportovní kamery s ostatní elektronikou (třeba s notebookem) určitě potřebovat budete. Pokud nechcete kabely navíc, vybírejte kamery s možností připojení přes Bluetooth nebo wifi. Je na vás, s jakým způsobem propojování si vystačíte.

Další vlastnosti

K dalším vychytávkám u sportovní kamer patří odolnost (označená zkratkou například IP68 jako u Insta360 ONE R), nejrůznější funkce (timelapse a hyperlapse, slow motion a podobně), speciální mobilní aplikace, konektory, ovládání hlasem, širokoúhlý objektiv, voděodolnost (u těchto kamer sledujte maximální hloubku s pouzdrem a bez něj), kapacita baterie a její výdrž a další.