Sportovní kamery
Sportovní kamera bude váš parťák do jakýchkoli podmínek. Stačí si ji správně vybrat podle toho, kam ji budete chtít brát. Můžete si tak bez obav zdokumentovat i dlouhé šnorchlování nebo potápění, seskok padákem, radovánky na sněhu nebo divoké terénní sjezdy na kole.
Kategorie produktů
Zobrazujeme 6 výsledků Použijte filtr pro zpřesnění požadavků.
Lamax W9.1
Akční kamera, Dotyková obrazovka, Typ rozlišení: 4K Ultra HD, Odolné provedení, Snímková frekvence videa: 60 sn/s, Rozlišení: 20 Mpx,…
3 699 Kč
Lamax X3.1 Atlas černá
Akční kamera, Odolné provedení, Snímková frekvence videa: 30 sn/s, Rozlišení: 16 Mpx, Podpora paměťových karet: micro SDHC, micro SDXC,…
1 490 Kč
Lamax X7.2
Akční kamera, Typ rozlišení: 4K Ultra HD, Odolné provedení, Snímková frekvence videa: 120 sn/s, Rozlišení: 16 Mpx, Digitální stabilizace…
Věrnostní cena
2 089 Kč
Bežná cena 2 290 Kč
Lamax W10.1
Akční kamera, Dotyková obrazovka, Typ rozlišení: 8K, Odolné provedení, Snímková frekvence videa: 240 sn/s, Rozlišení: 64 Mpx, Digitální…
6 990 Kč
Lamax W7.1 akční kamera černá
Akční kamera, Dotyková obrazovka, Odolné provedení, Snímková frekvence videa: 30 sn/s, Rozlišení: 16 Mpx, Podpora paměťových karet: micro…
2 899 Kč
Lamax X7.1 Naos
Akční kamera, Typ rozlišení: 4K, Odolné provedení, Snímková frekvence videa: 30 sn/s, Rozlišení: 16 Mpx, Podpora paměťových karet: micro…
Věrnostní cena
1 689 Kč
Bežná cena 1 890 Kč
O kategorii
Jak vybrat sportovní kameru?
Sportovních kamer je spousta, a když se v nich (zatím) neorientujete, nemůžete jít najisto. Sledujte tyto parametry a brzy se určitě shledáte s takovou, která splní všechna vaše dobrodružná přání.
Rozlišení a typ rozlišení u sportovní kamery
Zatímco sváteční uživatelé sportovní kamery si vystačí s nižším rozlišením, fajnšmekři ocení spíš 13 mpx a víc. Naprosto parádní snímky pořídíte s kamerou s rozlišením 20 mpx, jako je například model Niceboy Vega X Pro.
Pro perfektní videa zase sledujte typ rozlišení. U zmíněného modelu jde o 4K, jiné kamery ale mají rozlišení 4K Ultra HD, Full HD, HD nebo VGA.
Rozlišení a jeho typ se znatelně promítají do kvality výstupů, ale i do ceny. Čím hezčí záznam vzpomínek chcete mít, tím větší investici musíte provést.
Stabilizace obrazu u sportovní kamery
Aby vaše záběry nebyly jen roztřesené mazanice, měla by vaše sportovní kamera disponovat stabilizací obrazu. Vybrat si můžete sportovní kameru s digitální stabilizací, nebo vsadit na kameru s optickou stabilizací.
Ta první pracuje s větší plochou snímacího čipu. Problém u ní může nastat při posouvání, protože přístroj nedokáže odlišit nechtěné pohyby od záměrných. Ta druhá zmíněná, tedy optická stabilizace, je o něco oceňovanější – funguje totiž tak, že přístroj sám vyrovnává chvění, kterému je vystaven.
Dotyková obrazovka
Dáváte-li přednost jednoduchému ovládání dotykem, i sportovní kamera vám může vyhovět. Připravte se ale na to, že půjde o některou s vyšší cenovkou. Obvyklejší jsou sportovní kamery bez dotykové obrazovky.
Možnosti připojení sportovní kamery
Spojení sportovní kamery s ostatní elektronikou (třeba s notebookem) určitě potřebovat budete. Pokud nechcete kabely navíc, vybírejte kamery s možností připojení přes Bluetooth nebo wifi. Je na vás, s jakým způsobem propojování si vystačíte.
Další vlastnosti
K dalším vychytávkám u sportovní kamer patří odolnost (označená zkratkou například IP68 jako u Insta360 ONE R), nejrůznější funkce (timelapse a hyperlapse, slow motion a podobně), speciální mobilní aplikace, konektory, ovládání hlasem, širokoúhlý objektiv, voděodolnost (u těchto kamer sledujte maximální hloubku s pouzdrem a bez něj), kapacita baterie a její výdrž a další.