Speciální prací prostředky

Máte doma jemné prádlo, které si zaslouží extra péči při praní? Mrkněte se na speciální prací prostředky, které jsou přímo určené na šetrné praní vlny, peří nebo třeba sportovního oblečení. Najdete tu i prací prostředky z mýdlových ořechů, které jsou šetrné nejen k prádlu, ale také k přírodě. A pokud vás trápí odolné skvrny, tak na ty tu máme, žlučová mýdla a speciální odstraňovače skvrn s praktickým dávkováním.

Kategorie produktů

O kategorii

Speciální prací prostředky na peří

Péřové bundy, spacáky nebo péřové přikrývky a polštáře si zaslouží tu nejlepší péči. Můžete je odnést do čistírny, kde se o ně postarají profesionálové. Ale hravě to zvládnete i doma. Stačí si pořídit speciální prací prostředek na peří.

Na rozdíl od klasického pracího prášku totiž dokáže zachovat pružnost a prodyšnost peří. A to včetně jemného prachového peří. Zpětně ho totiž promastí a díky tomu peří zůstane jemné a nevytvoří se hrudky.

Při sušení péřového oblečení, spacáků nebo peřin nezapomínejte také na pravidelné naklepávání. Díky tomu se peří „nepřilepí“ na jednom místě, ale rovnoměrně se rozprostře a vyschne.

Speciální prací prostředky na vlnu

Jestli máte doma drahý vlněný svetr nebo třeba sportovní oblečení z merino vlny, tak víte, že jen tak v obyčejném prášku ho prát nesmíte. Jemná vlákna si totiž zaslouží jak praní na nižší teploty, tak hlavně méně agresivní prací prostředky.

Speciální prací prostředky na vlnu nejen chrání vlákna, ale také zabraňují tvorbě žmolků. To je totiž to poslední, co na svém svetru chcete po vytažení z pračky vidět.

Na vlnu vybírejte takové prostředky, které neobsahují bělidla. Naopak třeba lanolin je ve složení žádoucí a pomůže zachovat jemnost vláken.

Při sušení vlněného oblečení také můžete použít speciální kuličky do sušičky, které prádlo změkčí.

Odstraňovače skvrn

Skvrny od kávy, červeného vína, krve nebo třeba trávy jsou prevíti, na které většina běžných pracích prášků sama nestačí.

Na odolné skvrny a „zažranou špínu“ můžete použít třeba žlučové mýdlo a. Případně seženete i alternativy na rostlinné bázi, které si se skvrnami poradí stejně účinně. Pokud potřebujete odstranit mastnotu, tak se mrkněte po speciálním prostředku na odstranění mastných skvrn.

Odstraňovač skvrn používejte ještě před tím, než dáte prádlo do pračky. Následujte tyto jednoduché kroky a žádná skvrna na prádle dlouho nezůstane:

  • Navlhčete znečištěné místo.
  • Použijte odstraňovač skvrn nebo žlučové mýdlo.
  • Nechte působit pár minut.
  • Vyperte v pračce, jak jste zvyklí.