Sony XR-48A90K


Televize, Smart, OLED obrazovka, Úhlopříčka: 121 cm, 4K Ultra HD, OLED, 3840x2160, OS TV: Google TV, 100/120 Hz, DVB-S2, DVB-C2, DVB-T2/H.265, Kompatibilní s Amazon Alexa, Google Assistant, Apple Home Kit, 4 × HDMI port, HDMI 2.1, 1 × USB 2.0, 1 × USB 3.0, Bluetooth, Wi-Fi, Miracast, PVR, Duální tuner, Ethernet/LAN připojení. Více info

Úhlopříčka


Věrnostní cena 33 290 Kč

Noví i stávající členové Electro World věrnostního klubu získají na tento produkt okamžitou slevu 3 700 Kč.

Cena 36 990 Kč

Přihlásit se / Registrovat a získat zpět na další nákup : 370 Kč Zobrazit nápovědu


Spočítat splátky

Top příslušenství

Bežná cena
Zdarma
Věrnostní cena Zdarma

Zobrazit všechno příslušenství

4,7 / 5

96.7% Kvalita
Výborná

80% Hodnota za peníze
Výborná

6 nákup

Zobrazit 6 recenzí

Popis produktu

Smart Android TV Sony XR-48A90K s Google TV, OLED displejem, rozlišením 4K Ultra HD (3840 × 2160), úhlopříčkou 48" (121 cm), kognitivním procesorem XR a herním režimem vás vtáhne do děje díky pohlcujícímu obrazu a prostorovému zvuku.

Kognitivní inteligence

Posuňte obraz a zvuk na vyšší úroveň s procesorem Cognitive Processor XR. Revoluční procesor v televizorech Bravia XR reprodukuje obsah tak, jak ho lidé vidí a slyší, a vytváří tak neuvěřitelně realistický zážitek. Rozumí způsobu, jakým lidské oko zaostřuje a křížově analyzuje obraz, aby dosáhlo přirozené hloubky, mimořádného kontrastu a nádherně živých barev.

Výjimečná černá, realistická hloubka a textury

Díky kombinaci panelu OLED s technologií XR OLED Contrast Pro tento televizor vylepšuje barvy a kontrast v jasných oblastech, takže si můžete vychutnat nevídanou černou a vynikající jas. V kombinaci s procesorem Cognitive Processor XR vylepšuje obraz stejným způsobem, jakým zaostřují naše oči, takže vám neunikne žádný detail v oslnivém světle ani v hlubokých stínech.

Obraz a zvuk jsou v harmonii

Technologie Acoustic Surface Audio+ promění obrazovku ve vícekanálový reproduktor se speciálními motory. Zvuk bude v dokonalém souladu s děním na obrazovce, takže se můžete ponořit do skutečně pohlcujícího zážitku.

Hlasové vyhledávání

Rychlejší vyhledávání filmů pomocí hlasového vyhledávání. Přejděte na ně přímo vyslovením jejich jména nebo vyhledejte obsah příkazem "Najít akční filmy". Začněte stisknutím tlačítka hlasového ovládání na dálkovém ovladači.

Obrázek XR

 • Čistá černá, realistická hloubka a textury - Technologie XR OLED Contrast Pro vylepšuje barvy a kontrast v jasných oblastech, což vede k nebývale realistickému obrazu se sytou černou a vynikajícím jasem. Tento televizor OLED se snímačem teploty a panelem s vysokou svítivostí využívá kognitivní procesor Cognitive Processor XR, který detekuje teplotu obrazovky a přesně řídí osvětlení tak, aby současně osvětloval pixely ve světlých oblastech.

 • Široké barevné spektrum přinášející realistické odstíny - Technologie XR Triluminos Pro využívající kognitivní procesor XR umožňuje televizoru A83K přístup k více než miliardě barev a reprodukci každé z nich s jemnými, realistickými rozdíly. Spolu s širokým barevným gamutem a procesorem zaměřeným na člověka rozpoznává barvy podle sytosti, tónů a jasu, aby vynikly přirozené odstíny v každém detailu.

 • Obnovení ztracených textur, převod obsahu na kvalitu 4K - XR 4K Upscaling vám umožní vychutnat si zábavu v kvalitě blízké 4K bez ohledu na obsah nebo zdroj. Cognitive Processor XR přistupuje k velkému množství dat a inteligentně obnovuje ztracené textury i detaily, čímž přispívá k realistickému obrazu.

 • Inteligentní zpracování pohybu zajišťuje plynulost akčních scén - XR OLED Motion využívá kognitivní procesor XR a snižuje rozmazání rozpoznáváním a křížovou analýzou klíčových vizuálních prvků v po sobě jdoucích snímcích. Vytváří dodatečné snímky a vkládá je mezi původní snímky, takže akce je plynulejší i v rychlých scénách.

 • Nádherné barvy z každého úhlu - Sledování televize z boku je nyní stejně příjemné jako zepředu. Díky panelu OLED, který vyzařuje vlastní světlo, jsou barvy konzistentní a věrné z každého úhlu.

Zvuk XR

 • Veškerá zábava ve vyšší kvalitě 3D prostorového zvuku - Bravia XR upravuje zvuk sledovaného obsahu na skutečný prostorový zvuk. Technologie XR Surround prakticky vytváří prostorový zvuk ze stran a vertikálně, takže si můžete vychutnat 3D zvuk pouze z televizoru bez reproduktorů ve stropě nebo přenosu zvuku nahoru. Televizory Bravia XR jsou také kompatibilní s technologií Dolby Atmos.

Funkce Voice Zoom 2 vylepšuje hlasy a nabízí jasnější dialogy.

Poslouchejte zřetelnější televizní dialogy, aniž byste museli zvyšovat hlasitost. I když je řeči špatně rozumět, Voice Zoom 2 rozpozná typ hlasu, analyzuje ho a zlepší jeho srozumitelnost.

Kompaktní herní televizor s pohlcujícím obrazem a zvukem

Kompaktní model A90K s obrazovkou OLED a pohlcujícím zvukem využívá procesor Cognitive Processor XR™ a je stvořen pro hraní her. Rozhraní HDMI 2.1 je kompatibilní s řadou herních funkcí, takže si hru zaručeně užijete.

 • 4K/120 snímků za sekundu - HDMI 2.1 poskytuje v kompatibilních hrách snímkovou frekvenci 120 snímků za sekundu, takže se můžete pustit do jakékoli výzvy ve střílečkách i sportovních a náročných hrách. Užijte si plynulé hraní s 8,5ms vstupní prodlevou a speciálním herním režimem.

 • Automatický režim s nízkou latencí (ALLM) - Televizor Bravia rozpozná, když připojíte a zapnete konzoli, a díky konektoru HDMI 2.1 se automaticky přepne do režimu s nízkou latencí. Budete si moci vychutnat plynulé a svižné hraní, což oceníte zejména v dynamických akčních hrách.

 • Variabilní obnovovací frekvence (VRR) - HDMI 2.1 poskytuje variabilní obnovovací frekvenci, takže obraz televizoru Bravia se neseká a nezamrzá. Televizor dynamicky synchronizuje obnovovací frekvenci s proměnlivou obnovovací frekvencí herních zařízení, takže hraní je plynulejší.

Dokonalý obraz a zvuk v jakémkoli prostředí

Pohodlně se usaďte a vychutnejte si pohlcující zážitek ze sledování. Jedinečná technologie optimalizace okolního prostředí se snímáním světla a barev automaticky přizpůsobuje obraz a zvuk okolnímu prostředí.

Ještě více pohlcující zážitek ze sledování

Připojte televizor Bravia XR ke kameře Bravia Cam, která se prodává samostatně, a získejte ještě větší zážitek ze sledování. Kamera rozpozná, kde se v místnosti nacházíte a jak daleko jste od televizoru, a poté upraví nastavení obrazu a zvuku podle vaší polohy. Zvuk je čistší a jas obrazu je přizpůsoben vašemu prostředí.

Funkce Smart TV

 • Vše, co chcete sledovat, na jednom místě - Snadný přístup k oblíbenému obsahu a službám. Sledujte více než 700 000 filmů a televizních pořadů na jednom místě. Google TV propojuje a organizuje váš oblíbený obsah z aplikací a předplatného.

 • Sledujte obsah ze smartphonu ve velkém formátu - Vychutnejte si oblíbená videa, fotografie, hry a další obsah ze zařízení se systémem iOS nebo Android na velké obrazovce. Je to rychlé a snadné.

 • Špičkový dálkový ovladač, který se snadno používá i ve tmě - Dálkový ovladač se snadno používá a má zjednodušená podsvícená tlačítka, takže na ně uvidíte i ve tmě. Je vyroben z hliníku, má krásný a vkusný kompaktní design a skvěle padne do ruky.

 • Najděte ztracený dálkový ovladač hlasem - Už nikdy neztratíte dálkový ovladač mezi jednotlivými epizodami na gauči. Díky funkci vyhledávání stačí říct "OK Google, najdi můj dálkový ovladač" nebo stisknout tlačítko na boku televizoru a aktivovat ztracený dálkový ovladač. Dálkový ovladač pak začne zvonit, abyste ho mohli rychle najít. (V některých zemích a jazycích není hlasový příkaz k dispozici. Dostupnost se liší podle regionu, země a jazyka).

 • Ovládání všech zařízení jedním dálkovým ovladačem - Pomocí chytrého dálkového ovladače můžete ovládat všechna připojená zařízení. Díky přístupu ke službám videa na vyžádání jedním tlačítkem můžete během několika sekund sledovat pořady a filmy ve svém pokoji. (Ovládací zařízení a funkce se liší podle oblasti, země a zařízení).

Všestranný design zařízení One Slate vás vtáhne do děje

Minimalistický design našeho zařízení One Slate s plochým kovovým povrchem vás vtáhne do vašich oblíbených filmů a her. Všestranný nastavitelný stojan umožňuje postavit tento kompaktní televizor OLED na stůl nebo skříňku a používat jej jako televizor nebo ideální herní monitor. (*Skutečný vzhled se může lišit v závislosti na velikosti televizoru.)

 • Snadno nastavitelný špičkový stolní stojan - Stojan nabízí dvě možnosti umístění, a to standardní nastavení s obrazem nebo nastavení s reproduktorovým panelem, které umožňuje ideální uspořádání audiosystému. Nastavitelný stojan umožňuje používat televizor i jako herní monitor.

 • Plochý kovový povrch pro pohlcující zážitek - Luxusní kovový rám je extrémně úzký, takže se vaše oči přirozeně soustředí na obraz a ne na to, co je kolem.

 • Hliníková středová deska, luxusní vzhled a styl - Kovový stojan byl navržen tak, aby dokonale ladil jak s televizorem, tak s vaším pokojem a interiérem.

Ještě více zábavy studiové kvality podle představ tvůrce

Tento televizor nabízí technologie pro zachování záměru tvůrce, jako je režim Creator Calibrated Mode, IMAX Enhanced a Dolby Vision. Přináší dramatické momenty i filmařské napětí. A protože je připraven pro software Calman, mohou jej tvůrci profesionálně používat při produkčních úpravách.

 • Automaticky sledujte obsah ve studiové kvalitě na Netflixu - Užijte si obsah ve studiové kvalitě, který vytvořili tvůrci na Netflixu. Režim Netflix Adaptive Calibrated Mode, který byl vytvořen speciálně pro obsah Netflix, spolupracuje s funkcí optimalizace prostředí televizoru Bravia XR, aby vás vtáhl do děje vašich oblíbených pořadů optimalizací jasu obrazu podle světelných podmínek v místnosti.

 • Optimalizujte obraz pro své oblíbené tituly - Vychutnejte si více obsahu přesně podle záměru tvůrce. Režim Bravia Core Calibrated automaticky nastaví všechny tituly, včetně titulů IMAX Enhanced, na optimální nastavení obrazu pro skutečně výjimečný zážitek z domácího kina.

Parametry produktu

Klíčové parametry produktu

Úhlopříčka 48 "
Typ obrazovky OLED
Typ rozlišení 4K Ultra HD
OS TV Google TV

Hodnocení

4,7 / 5

6 recenzí Sony XR-48A90K

96.7% Kvalita
Výborná

80% Hodnota za peníze
Výborná

Jak pracujeme s recenzemi

Václav

25. 2. 2024

Celkové hodnocení

Kvalita Vynikajicí

Hodnota za peníze Průměrná


 • Špičkový obraz zvuk
 • Možnosti vlastního nastavení obrazu a zvuku
 • D.ovladače, - zbytečně malé,jako u TV za 5000Kč,
 • Jeden kovový,podsvícený-pouze minimum ovládacích tlačítek,musíte se proklikávat na číselná tlačítka,druhý ovladač s číselnými tlačítky zbytečně malý plastový,spíše tento měl být podsvícený.U TV za 37000,-nechápu.

Problém s ovladači jsem vyřešil jednoduše nákupem orig. ovladače Sony, který je kompatibilní s tímto TV a má velikost,na kterou jsme byli zvyklí u všech našich předchozích Sony TV.


Jiří

4. 11. 2023

Celkové hodnocení

Kvalita Vynikajicí

Hodnota za peníze Výborná


 • Nádherný obraz
 • Ergonomie ovládání
 • Rychlost odezvy
 • Podpora formátů
 • Minimalistický design
 • OLED v úhlopříčce 48“
 • Druhý ovladač bez čísel. Překvapivě rychle jsem si na něho zvykl.
 • V ambientním režimu Google TV v televizi za více než 30 000 Kč nelze zvolit zobrazování vlastních fotografií z účtu Google jako jde na Google Chromecastech za cenu kolen 1 000 Kč, které jsem doteď používal a stále používám na TV v kuchyni. Podporu u SONY však nehledejte, jejich odpověď ve stylu „když to nejde, tak je to tak správně a nejedná se o závadu“ není hodna této firmy.
 • Vyšší cena

Je to už můj třetí televizor SONY, které má z mého pohledu nejlépe vyřešenu ergonomii ovládání. Vždy, když jsem měl příležitost vyzkoušet jiné značky (na návštěvách, v hotelích, apod…), jsem si uvědomil, že SONY mi vyhovuje nejlépe. Po zkušenostech s předchozími dvěma modely bylo tedy SONY jasnou volbou i nyní. A protože jsem tentokrát chtěl OLED technologii a nemám prostor na velké obrazovky, uvítal jsem, že SONY má tuto technologii i v úhlopříčkách 48“ a 42“ (i tu menší jsem zvažoval, ale podivná cenové politika, kdy větší byla levnější než menší způsobila, že jsem koupil tu větší). Nevýhodou této závislosti je však cena. SONY televizory jsou vždy dražší než „obdobné“ modely jiných značek, ale já vím, proč je kupuji.


Martin

3. 8. 2023

Celkové hodnocení

Kvalita Vynikajicí

Hodnota za peníze VynikajicíVladislav

19. 1. 2023

Celkové hodnocení

Kvalita Vynikajicí

Hodnota za peníze Výborná


 • kvalita obrazu, zvuku
 • nemá odezvu na červený bod, nenabízí zpětně pořady

ZAtím mám krátký čas na výraznější hodnocení