Sony Alpha 6400 černá + Sony 16-50mm f/3,5-5,6 OSS SEL

Prodej tohoto produktu byl ukončen

Popis produktu

Odolná konstrukce

Fotoaparát Sony Alpha 6400 vyniká svým velmi kvalitním provedením. Tělo a celý přední kryt je vyrobený z hořčíkové slitiny, fotoaparát je tak lehký a zároveň má skvěle chráněné veškeré vnitřní komponenty. Nejdůležitější tlačítka jsou utěsněna a vnější obal je propojený dvojitou strukturou, která zajišťuje odolnost vůči vlhkosti a prachu. Tato ochrana je určena pouze pro nouzové použití. Fotoaparát není výslovně určený do drsných podmínek.

Mimořádná kvalita obrazu

Uvnitř bezzrcadlového fotoaparátu Sony Alpha 6400 se nachází velmi kvalitní snímač APS-C CMOS Exmor® s maximálním rozlišením 25 Mpx. Efektivní rozlišení činí cirka 24,2 Mpx. Tento snímač vyniká také vysokou citlivostí, která dosahuje hodnoty ISO 32 000. Snímač má navíc vylepšené obvody a měděné vynutí umožňující ještě lepší zachycení světla. Snímač je doplněný velmi rychlým obrazovým procesorem BIONZ X, který umožní rychlé a velmi kvalitní zpracování výsledného obrazu. Díky vysokému výkonu procesoru je možné vytvářet sériové snímky rychlostí 11 snímků za sekundu. Najednou lze vytvořit 116 JPEG snímků anebo 48 RAW snímků. Zajímavou vlastností je také podpora automatického zaostřování a AF Trackingu během sériového snímání. Při aktivaci těchto funkcí činí maximální snímková frekvence 8 sn./s. Při sériovém snímání nevydává fotoaparát žádný zvuk díky tiché závěrce.

Inovativní systém automatického zaostřování

Aby byl váš snímek perfektní ostrý i za horších světelných podmínek, je fotoaparát Sony Alfra 6400 vybavený inovativním systémem automatického zaostřování. Automatické zaostřování má k dispozici celkem 425 bodů s fázovou detekcí, které jsou rozmístěné po 84 % plochy obrazu. Výhodou je i rychlé zaostření, které dosahuje až 0,02 sekundy. S touto hodnotou si tak můžete být jisti, že vám již neuteče žádný okamžik. Speciální funkce automatického zaostřování vám umožní vytvářet opravdu kvalitní záběry. Mezi tyto funkce lze zařadit Real-time Eye AF a Real-time Tracking. Fotoaparát je vybavený funkcí Real-time Eye AF, která od sebe rozezná obě oči, dokáže potom automaticky ostřit na oko, dokonce si vy můžete vybrat, na které oko chcete mít zostřeno. Funkce Real-time Tracking vám zase umožní si vybrat požadovaný objekt, na který chcete mít zaostřeno. Díky tomu můžete pohodlně fotografovat i pohybující se objekty.

Tvorba profesionálních videí

Výkonná optika a obrazový procesor také umožňují nahrávání videa v maximálním rozlišení 4k. Záznam videa probíhá ve formátu Super 35 mm při čtení plného počtu pixelů bez využíti technologie pixel bunning. To umožňuje převzorkování s cirka 2,4x více informacemi. Výsledné video tak bude velmi realistické s ještě věrnějším obrazem. Vysoký datový tok 100 mb/s s formátem XAVC S umožňuje vytvářet ještě profesionálnější filmy. Během nahrávání je možné využívat i AF tracking pro maximálně kvalitní záznam i pohybujících se objektů. Zaostřování lze nastavit s prioritou na stabilitu zaostřování nebo rychlost přeostřování. Každého filmaře jistě potěší další funkce, které zjednoduší nahrávání, jako je například časový kód, čistý HDMI výstup, funkce Zebra, nastavení značek a extrakce fotografií z videí.

Pohodlné ovládání

Ovládání bezzrcadlového fotoaparátu Sony Alpha 6400 je velmi jednoduché a intuitivní. Tlačítka jsou umístěna tak, aby byla vždy na dosah prstu. Uživatelské prostředí fotoaparátu je také pěkně zpracované. Výhodou je možnost variabilního nastavení hlavní nabídky, kde si můžete seřadit volby přesně podle vašich preferencí. Fotoaparát také umožňuje přemapovat si až osm tlačítek. Na každé tlačítko si můžete nastavit jednu z 89 funkcí tohoto vynikající fotoaparátu. Budete mít tak vše nastavené, jak potřebujete. 

Perfektní hledáček a LCD displej

K tvorbě kvalitních fotografií je také potřebné kvalitní zobrazení. Fotoaparát je vybavený perfektním elektronickým XGA OLED Tru-Finder hledáčkem, který nabídne velmi jemné rozlišení a hlavně velmi plynulé zobrazení. Snímkovou frekvenci hledáčku lze nastavit podle požadavků na 60 či 120 snímků za sekundu. Takto lze nastavit i živý náhled na displeji. Díky tomuto hledáčku budete mít maximální kontrolu nad kompozicí fotografie. Fotoaparát je dále vybavený 3" LCD displejem s rozlišením 921 000 pixelů. Displej je dotykový a umožňuje tak ještě jednodušší ovládání a také jednoduché nastavování AF trackingu a dalších funkcí během fotografování i nahrávání videa. Displej lze vyklopit o 180°, takže s fotoaparátem budete mít pod kontrolou i nahrávání například video vlogů. Displej s hledáčkem mají ještě jednu speciální funkci, kterou oceníte, pokud budete chtít opravdu dokonale zaostřit určitý detail, lze si v reálném čase zvětšit místo zaostření a zkontrolovat tak jeho kvalitu. 

Podpora bezdrátových technologií

Fotoaparát Sony Alpha 6400 je vybavený také podporou bezdrátových technologií Wi-Fi, NFC a Bluetooth. Prostřednictvím těchto technologií můžete spárovat fotoaparát s chytrým zařízením a zálohovat si tak fotografie nebo ovládat fotoaparát na dálku. Jediným dotykem se může stát z vašeho chytrého telefonu hledáček, což jistě oceníte při fotografování ze stativu a při delším času závěrky. Stačí si do svého zařízení nainstalovat aplikaci Imaging Edge. Díky tomu budete moci fotoaparát ovládat, zálohovat si pořízený materiál a sdílet ho rovnou na sociálních sítích. Tato aplikace je dostupná také pro počítače. Zde si budete moci pohodlně fotografie editovat, zálohovat a prohlížet.

Sony 16-50mm f/3,5-5,6 OSS SEL

V balení s fotoaparátem naleznete také tento objektiv, který je díky svému kompaktnímu provedení vhodný na cestování a nebo jen tak na procházku. Objektiv má speciální zasouvací konstrukci, díky níž je tloušťka objektivu pouhé 3 cm. Proměnlivá ohnisková vzdálenost v intervalu 16-50 mm a světelnost f/3,5-5,6 předurčuje tento objektiv pro použití při fotografování detailů a bližších objektů. Samozřejmostí je integrovaný optický stabilizátor a elektronicky ovládaný zoom. Objektiv je tedy vhodný i pro filmování díky rychlému a přesnému zoomování.

Parametry produktu

Základní parametry

  • Úhlopříčka 3 "
  • GPS Ne
  • 3D kompatibilita Ne
  • Max.rozlíš.videa 4096x2160
  • Rozlišení 25 Mpx
  • Hledáček elektronický
  • Formát snímače APS-C

Fyzické vlastnosti a barva

Šířka: 0,14 m
Barva: černá
Šírka: 120 mm
Výška: 67 mm
Délka: 59 mm
Hmotnosť: 403 g

Další vlastnosti

Značka: Sony
? Smart: Ano
Odolné provedení: Ano

Display/Grafika

? Úhlopříčka: 3 "
Dotyková obrazovka: Ano
Výklopný displej: Ano

Konektivita

? Wi-Fi: Ano

Multimédia

Podporované video formáty: XAVC S
Podporované obraz.formáty: Raw

Funkce

? GPS: Ne
? 3D kompatibilita: Ne

Obsah balení

Obsah balení: objektiv SELP1650, AC adaptér

Paměť

Kompat.paměť.karty: SDHC, Memory Stick Pro Duo, micro SD, SDXC, SD

Baterie

Kapacita batérie: 1020 mAh

Video

? Max.rozlíš.videa: 4096x2160
Snímková frekv.při videu: 30 sn/s

Objektiv

Počet objektivů: 1
? Makro od: 2 cm
Typ bajonetu: Sony E

Blesk

Vestavěný blesk: Ano
Sáňky na blesk a příslušenství: Ano

Obrazový senzor

Rozlišení: 25 Mpx
Typ obrazového senzoru: CMOS
Formát snímače: APS-C

Hledáček

? Hledáček: elektronický

Fotoaparát

Rychlost sériov.snímání: 8 sn/s

Ostření

Manuální ostření: Ano

Ostatní

Kód produktu: ILCE6400LB.CEC

Všechny parametry

Recenze Sony Alpha 6400 černá + Sony 16-50mm f/3,5-5,6 OSS SEL

Pro vložení recenze je potřeba být přihlášen

Jen tak si hodnocení udrží vysokou úroveň.

Přihlásit se / Registrovat se

Příslušenství k Sony Alpha 6400 černá + Sony 16-50mm f/3,5-5,6 OSS SEL