Samsung X5 500 GB

Nelze rezervovat

Nákupem získáte 74,90 bodů na Věrnostní kartu ElectroWorld

Rychlý NVMe SSD disk Samsung X5 je skvělým prostředníkem na přenášení dat mezi počítači. Disk se vyznačuje velmi vysokými rychlostmi. Sekvenční čtení dosahuje rychlosti až 2800 MB/s a rychlost sekvenčního zápisu 2100 MB/s. Kapacita disku je je 500 GB. Vybavený je velmi rychlým Thunderbolt 3 portem, který umožňuje maximální využití potenciálu disku. Celkové provedení je na vysoké úrovni se zdařilým designem. Skvělou vlastností je také zabudovaný šifrovací procesor, který data šifruje v reálném čase pomocí AES 256-bit. Zobrazit celý popis

  • Výprodej
  • Doprava zdarma

Popis produktu

Rychlý jako blesk

Samsung X5 je disk, který se nezalekne žádného souboru a uloží ho do své paměti velmi rychle. Pokud pracujete s videi ve vysokých rozlišení a vyžadujete vysokou přenosovou rychlost, tak právě pro vás je vhodný tento SSD disk. Vyznačuje se velmi velkými přenosovými rychlostmi, které dosahují při sekvenčním čtení až 2800 MB/s a při sekvenčním zápisu 2100 MB/s. Disk je vhodný jako prostředník na rychlý přenos objemných dat mezi počítači. Nezalekne se ani renderování nebo uprav grafiky a videí ve vysokých rozlišeních, které jsou náročné na rychlost zápisu i čtení.

Moderní technologie

Těchto skvělých rychlostí bylo dosaženu díky využití pokročilých technologií v oblasti SSD disků. Disk využívá rozhraní NVM Express, které zprostředkovává komunikaci mezi samotnou pamětí a řadičem. Díky velmi nízké odezvě paměti a vysoké propustnosti dat je tato kombinace perfektní pro ty nejnáročnější uživatele. Komunikace mezi diskem a počítačem zajišťuje moderní Thunderbolt 3 port, který se vyznačuje velmi vysokou datovou propustností, která dosahuje až 40 Gb/s, takže zaručuje, že dokážete využít rychlosti tohoto disku naplno. Aby disk fungoval v maximálních rychlostech je potřebné, aby váš počítač byl také vybavený Thunderbolt 3 portem. Disk není kompatibilní s klasickými USB porty.

Nikdy se nepřehřeje

Při konstrukci disku bylo myšleno i na odvod tepla, které je důležitý při dlouhodobém chodu disku, aby mohl pracovat stále na plný výkon. Uvnitř perfektně zpracovaného krytu se nachází chladič DTG (Dynamic Thermal Guard). Ten se stará o to, aby měl disk uvnitř i na povrchu ideální teplotu pro jeho provoz. Jeho teplota tak nepřekračuje 45°C. Aby toho nebylo málo, kryt disku je vyztužený rámem ze slitiny hořčíku a jelikož SSD disk neobsahuje žádné pohyblivé části, tak je schopen odolat pádům až z dvoumetrové výšky.

Ochrání i vaše data

Nejenže je Samsung X5 schopný pojmout rychle vaše data, je schopný je i ochránit před zneužitím. Disk je vybavený šifrovacím procesorem, který v reálném čas šifruje data. Zvolit si můžete 256bitové šifrování AES. S tímto diskem tak budou vaše data v bezpečí. Výhodou je, že šifrování není závislé na zařízení, ke kterému je disk připojený, ale vše zvládá sám. Šifrování navíc zajišťuje procesor určený přímo na tuto funkci, takže šifrování nijak neomezuje rychlost čtení ani zápisu. 

 

Parametry produktu

Základní parametry

  • Kapacita
    Kapacita 500 GB

Další vlastnosti

Značka: Samsung

Fyzické vlastnosti a barva

Barva: černá
Šířka: 119 mm
Výška: 62 mm
Hmotnost: 150 g
Hloubka: 19,7 mm

Datové uložiště

? Kapacita: 500 GB
Použití: externí

Ostatní

Kód produktu: MU-PB500B/EU

Všechny parametry

Recenze Samsung X5 500 GB

Pro vložení recenze je potřeba být přihlášen

Jen tak si hodnocení udrží vysokou úroveň.

Přihlásit se / Registrovat se

Příslušenství k Samsung X5 500 GB