Sáčkové vysavače Zobrazit popis

Všestranný pomocník, který si poradí s úklidem klasické podlahy, koberce, po řádění domácích mazlíčků i vašich potomků. K mání jsou bez nadsázky stovky modelů. O to důležitější je pečlivě si vydefinovat, co od nového sáčkového vysavače očekáváte. A podle toho vybrat sáčkový vysavač ideální pro váš byt.

Kategorie

Vyhledejte si příslušenství k vašemu zařízení

Výběrem značky a modelu se dostanete na stránku s kompatibilním příslušenstvím

Produkty

Všestrannost není jediná výhoda tohoto typu vysavače. Mnoho lidí oceňuje i to, že sáčky do vysavače nemusí vyklízet po každém použití, ale mění se jen jednou za čas. Nicméně pozor na to, že příliš plný sáček brání volnému proudění vzduchu a tím i efektivnímu vysávání. Obecně se doporučuje sáček měnit v okamžiku, kdy je plný z poloviny až dvou třetin. Nebo ve chvíli, kdy „prachově“ zapáchá.

Sáčkové vysavače jsou vhodné pro alergiky

Další výhodu pak ocení především pořádkumilovní lidé a alergici. Samotný sáček vysavače (pokud je kvalitní a zároveň pravidelně vyměňovaný) totiž v podstatě plní funkci ještě jednoho filtru. Navíc s nečistotami, díky tomu, že jsou ukryté v sáčku (papírovém nebo látkovém), ani nepřijdete do styku. Což ocení lidé alergičtí na prach. K dalším výhodám sáčkových vysavačů pak patří jejich vyšší výkonnost.

Mimochodem, při testování výkonnosti vysavačů se běžně používají částečky o velikosti 0,3 mikrometru (mikrometr je miliontina metru). Za prach se přitom považují všechny částice menší než 500 mikrometrů.

Sáčkové vysavače: Neřešte značku, ale parametry

Sáčkové vysavače vyrábí drtivá většina značek domácích spotřebičů. Při výběru se nicméně spíše než tím, jestli pořídit sáčkový vysavač Eta nebo sáčkový vysavač Electrolux, řiďte osobními preferencemi. Tedy tím, jestli potřebujete například nástavce na čištění sedací soupravy nebo speciální nástavce na zvířecí chlupy.