Robotický vysavač s mopem: Proč už jste ho dávno měli mít doma

Robotický vysavač s mopem: Proč už jste ho dávno měli mít doma

Robotický vysavač si rychle získal své příznivce v českých domácnostech. A není divu. Kdo by unavený po celém dni v práci nechtěl přijít domů do uklizeného bytu bez jediného smítka na podlaze? A představte si tu nedělní idylku bez pravidelného nedělního úklidu.

Zamyslete se, kolik času strávíte úklidem, který byste rádi využili jinak. Vysáváte jednou týdně? Pak vysáváním strávíte 4 hodiny měsíčně. A co teprve, když s vámi společně bydlí chlupatý domácí mazlíček. To je pravidelně vysávání ještě častější.

Jenže i s robotickým vysavačem musíte vzít ještě mop a vytřít podlahu. Proto přišel na scénu robotický vysavač s mopem, který za vás i vytře. Ale jak si v záplavě všech značek vybrat ten správný robotický vysavač, když ještě potřebujete, aby za vás vytíral?

Jak funguje robotický vysavač s mopem?

Tak především vás k vysávání skoro vůbec nepotřebuje. Robotické vysavače nebývají ani příliš hlučné a většina modelů se už dá v dnešní době ovládat i dálkově. Nastavíte mu čas, kdy má začít vysávat přes chytrou aplikaci v telefonu a on v danou dobu sám začne uklízet.

Když vám nestačí povrch pouze vysát, nastupuje na řadu mokré vytírání. Tady je už většinou potřeba vaše asistence. Musíte vyměnit prachovou nádobu za nádobku na vodu a u některých levnějších robotických vysavačů i vyměnit nástavce. Pořád je to ale méně práce než vytřít celý prostor ručně. U dražších kousků bývají zvlášť nádoby na vodu i prach, a tak stačí jen dolévat vodu.

Robotický vysavač s mopem

Který je ten nejlepší robotický vysavač pro vaši domácnost?

Rozhodně se neorientujte podle ceny. Levnější varianty často nedisponují šikovnými funkcemi, které oceníte. Zaměřte se především na dálkové ovládání a chytrou aplikaci, pomocí které můžete robotický vysavač ovládat na dálku. Myslete se také na to, jaké typy podlah se u vás doma vyskytují. Ten, kdo má doma spíše koberce, ocení třeba robotický vysavač s mopem Xiaomi, který zvládne vytřít i hloubkově vysát koberec.

Senzor proti pádu ze schodů ocení ti, kteří bydlí ve dvoupatrovém rodinném domě, nebo třeba mezonetu. Robotický vysavač bohužel nemá 9 životů jako kočka, a tak pád ze schodů nemusí přežít. A když už jsme u těch rodinných mazlíčků, ověřte si, zda vámi vybraný robotický vysavač disponuje HEPA filtrem, který eliminuje bakterie a alergeny, což ocení především alergici.

Čím větší kapacita nádobky na odpad, tím líp. Nemusíte tak po každém vysávání nádobu klopit do koše. Při výběru se zaměřte i na výdrž a dobu nabíjení baterie. Levný robotický vysavač Tesla pracuje na jedno nabití až 100 minut a do plna se nabije za 6 hodin. Oproti tomu dražší robotický vysavač Rowenta má výdrž neuvěřitelných 225 minut a nabije se do 4 hodin.

Při výběru se také podívejte, jestli se dá k vysavači dokoupit náhradní příslušenství, jako jsou třeba náhradní filtry, kartáčky nebo i náhradní kryt.

Nezapomeňte však na to, že robotický vysavač a mop v jednom se hodí především na běžný pravidelný úklid. Bohužel za vás ještě neuklidí rozlitý kečup po podlaze nebo rozbitou skleněnou vázu. Tam je potřeba sáhnout po výkonném vysavači, který už bude potřebovat vaši asistenci.

Robotický vysavač

3 důvody, proč už jste měli mít dávno doma robotický vysavač

Zábava pro celou rodinu

S robotickým vysavačem uklidí opravdu každý. I váš puberťák, pro kterého jsou domácí práce tím nejhorším možným trestem. Předejte i tradičním rodinným hádkám o to, na koho dnes s úklidem přišla řada. A taky si konečně užijete poklidnou sváteční neděli bez protivného dopoledního úklidu.

Robotický vysavač se dostane tam, kam vy ne

Robotický vysavač je dostatečně malý na to, aby pronikl pod postel nebo gauč. Nemusíte nic zvedat a posouvat. A takový robotický vysavač s mopem Sencor překoná i práh o výšce až 1,5 cm stejně hravě jako Železník Taxisův příkop.

Robotický vysavač uklízí, vy si odpočiňte

Schválně si teď spočítejte, kolik hodin měsíčně strávíte uklízením. Jsou to 4 hodiny, 8 hodin, nebo i víc? A teď si představte, že získáte tento čas navíc díky robotickému vysavači, který za vás i vytře.

Usnadněte si také úklid s šikovným pomocníkem. Mrkněte se na celou nabídku robotických vysavačů s mopem a vyberte si ten pravý pro vás.