Retro Zobrazit popis

Pac-Man, Donkey Kong, Mario Bros. a další historické herní hity si můžete zahrát i dnes! Zapomeňte na prohledávání zaprášeného harampádí na půdě, o autentický zážitek původních her se dnes postarají nové retro herní konzole.

Cenové rozpětí

Wi-Fi ?

Bluetooth ?

Šírka

Hmotnosť

Výška

Hloubka

Počet gamepadů v ceně

Produkty

Retro herní konzole: jak se hrálo ve 20. století?

Jako vůbec první herní konzoli bychom mohli označit Magnavox Odyssey z roku 1972. Žádný zvuk, žádné barvy, o zábavu se staraly pouhé tři tečky a svislá čára. Možná se vám to v dnešním světě herních konzolí se 4K a HDR zdá téměř neskutečné, nicméně tenkrát jste si hry jako jako stolní tenis mohli ozvláštnit pouze barevnou “nálepkou na obrazovku”. 

Mezi průkopníky a jedny z nejvýznamnějších tvůrců počítačových her samozřejmě patří legendární ATARI - firma, která stála na počátku éry hracích automatů, arkádových her a dodnes vyrábí retro herní konzole. Spojíme si ji s hrami jako Pac-Man, Donkey Kong, Mario Bros. nebo Space Invaders.

Staré hity na nové retro konzoli

Staré pecky si můžete zahrát i dnes. Například k 35. výročí Super Mario Bros. Vyšla herní konzole Nintendo Game & Watch, na které si vychutnáte Super Maria v původním hanheld stylu – celkem máte k dispozici celkem 3 předinstalované hry.

Na herní konzoli Atari Retro TV Handheld pak najdete dokonce 50 her. Konzole je vybavena obrazovkou 2,4" a 5 ovládacími tlačítky. Ale pozor: nemusíte hrát pouze na konzoli. Zařízení obsahuje malé překvapení – díky A/V výstupu ji připojíte i ke své smart TV.