Rádia

Tato kategorie je nabitá rádii všeho druhu. Vyberte si přesně takové, jaké potřebujete. Udělá vám radost malé kapesní rádio, které si s sebou můžete vzít takřka kamkoli, nebo spíš klasické rádio do domácnosti?

Kategorie produktů

Aplikované filtry

Smazat všechny filtry

uhf-2
Podporované pásma

Zobrazujeme 0 výsledků Použijte filtr pro zpřesnění požadavků.

O kategorii

Rádio. Tak jednoduchý přístroj, a přitom vám může přinést tolik radosti. Spíš než současná mladá generace ho ocení ta starší, kterou potěší především jeho jednoduché ovládání. Jak ho vybrat, aby vám nebo obdarovanému dokonale vyhovoval?

Rádio: Celkový výkon

Aby rádio za něco stálo a nepřipomínalo spíš chrastítko, doporučujeme vybírat rádio s výkonem od 6 W výš. Pokud jste ale opravdu nenáročný posluchač, pravděpodobně vám bude dobře sloužit i provedení s nižším výkonem.

Rádia: Podporovaná pásma

Důležitým parametrem při výběru rádia jsou podporovaná pásma. Zatímco FM označuje frekvenční modulaci (krátké vlny, na které chytíte například tuzemská rádia), AM je označení pro amplitudovou modelaci (ostatní, dlouhé vlny). U moderních rádií si můžete vybrat taky pásmo DAB+, což je skvělá technologie zajišťující nejen nízkou spotřebu energie, ale i zobrazení doprovodných informací na displeji.

Pokud budete mít rádio s UHF, snadno naladíte rádiové stanice i v zastavěných a členitých oblastech, v místech s mnoha překážkami, které by jiná pásma nedokázala překonat.

DAB a RDS

Rádio s DAB tunerem dokáže dobře přijímat pokročilejší digitální signál. Díky němu můžete poslouchat více stanic ve vyšší kvalitě a na displeji se vám bude objevovat třeba jméno interpreta. RDS je zase funkce, která umožní získat doplňkové informace o FM stanicích (například její název a krátký doprovodný text).

 USB port a výstup na sluchátka

Chcete-li si do rádia někdy pustit oblíbenou hudbu uloženou na flash disku, nepodceňte to a vyberte si model s USB portem. Stejně tak vám může přijít vhod výstup na sluchátka, když nebudete chtít poslechem rušit svoje okolí.

Další funkce

K dalším funkcím, které se mohou hodit, patří třeba časovač. Díky němu předem naplánujete automatické vypnutí třeba o hodinu později, takže u hudby můžete usnout, aniž by rádio hrálo ještě dalších několik hodin. Od věci nejsou ani viditelné hodiny a možnost uložení většího počtu rozhlasových stanic do paměti, abyste je nemuseli pokaždé znovu ladit.