Vertikutátory a provzdušňovače

Vertikutátory vám pomohou udržet trávník ve špičkové kondici. Ke skvěle vypadajícímu a zdravému trávníku tak stačí jenom krůček – vybrat si stroj, který sedne vašim potřebám.

Kategorie produktů

Zobrazujeme 7 výsledků Použijte filtr pro zpřesnění požadavků.

Fieldmann FZV 4010-E

FIELDMANN FZV 4010-E

Akce

elektr. vertikutátor, Typ provzdušňovače: Elektrický, Příkon: 1800 W


3 499 Kč

Fieldmann FZV 2102-E

Fieldmann FZV 2102-E

Vertikutátor, Typ provzdušňovače: Elektrický, Příkon: 1300 W, Objem koše: 40 l, Výkon: 1,6 kW


2 699 Kč 2 299 Kč

Bosch UniversalVerticut 1100

Bosch UniversalVerticut 1100 (1)

Výprodej

Vertikutátor, Typ provzdušňovače: Elektrický, Příkon: 1100 W, Objem koše: 50 l


4 599 Kč

Bosch UniRake 900

BOSCH UniRake 900

Výprodej

Provzdušňovač, Typ provzdušňovače: Elektrický, Příkon: 900 W, Objem koše: 50 l


4 399 Kč

Fieldmann FZV 2004-E, elektrický vertikutátor

FIELDMANN FZV 2004-E

Provzdušňovač trávníku, Typ provzdušňovače: Elektrický, Příkon: 1500 W, Objem koše: 40 l


2 499 Kč

Fieldmann FZV 4003-E elektrický vertikutátor

Fieldmann FZV 4003-E

El. vertikutátor, Typ provzdušňovače: Elektrický, Příkon: 1600 W, Objem koše: 48 l


2 999 Kč

AL-KO AR 1835 bez Aku a nabíječky

AL-KO AR 1835

Provzdušňovač, Typ provzdušňovače: Akumulátorový


2 499 Kč

O kategorii

O trávník, který má být ozdobou celé zahrady, je potřeba náležitě pečovat. Sekáním pomocí sekačky to ovšem nekončí. Myslet byste měli i na pravidelné provzdušňování, díky kterému získá lepší přístup živin, lépe naloží i s vláhou, sluncem a vzduchem až u kořenů. Na vertikutaci je čas vždy na jaře a na podzim. Jejím smyslem je prořezání svrchní vrstvy trávníku, která je ideálně 3 mm silná – pro laické lidské oko to může být až nerozeznatelné, výsledek, který se s časem dostaví, je ale fascinující. A jak si v této kategorii tedy správně vybrat?

Vertikutátor, nebo provzdušňovač?

V této kategorii zahradní techniky najdete vertikutátory a provzdušňovače. Zatímco provzdušňovače mají za úkol dovést ke kořenům trávníku a do půdy více vzduchu, vertikutátory dokážou i to, ale ještě mnohem víc – prořezávají výhonky a odstraňují travní plsť.

Elektrický vertikutátor, nebo benzínový?

Pokud chcete obhospodařovat jen malou zahrádku, bude pro vás lepší volbou elektrický vertikutátor – ten bývá poměrně lehký a snadno manipulovatelný, k tomu vás potěší i nutnost jen minimální údržby. Na větší zahrady se pak hodí spíš benzínový vertikutátor, se kterým se sice o něco hůř manipuluje, ale disponuje vyšším výkonem, a tak pracuje rychleji a efektivněji. Navíc vás v pohybu nelimituje přívodní kabel.

Příkon u elektrických vertikutátorů

Důležitým parametrem je u elektrických vertikutátorů příkon. Čím je tento údaj vyšší, tím vyšší bude i výkon stroje a tím efektivněji se s ním bude dát pracovat. Na druhou stranu je potřeba vědět, že čím vyšší je příkon, tím více energie budete odčerpávat ze sítě.

Pracovní šířka

Na velkou zahradu s úzkým vertikutátorem nechoďte, mohli byste tím strávit své nejlepší roky. Čím větší plochu potřebujete obhospodařovat, tím vyšší číslo by mělo být u parametru pracovní šířky. Naopak na menší zahradě si v pohodě vystačíte s užším strojem.

Objem koše

Vertikutátor by měl mít i sběrný koš, který jednou za čas vysypete a vyčistíte. Při péči o velkou zahradu vám přijde vhod větší objem koše, abyste se právě vysypáváním nemuseli zdržovat každou chvíli – ideální pak bude vertikutátor s objemem koše okolo 55 l.

Druhy válců

U vertikutátorů se nejčastěji setkáte s frézovacím a provzdušňovacím válcem. Frézovací válec pracuje intenzivněji a odstraní všechno, co v trávníku rozhodně nemá být. Frézování je vhodné provádět na jaře a na podzim. Na provzdušňovací válec pak přichází řada v létě. Pružiny, které ho utvářejí, trávník „pročešou“ tak, aby vypadal na výbornou.