Příslušenství pro žehličky

Zatímco někdo už doma žehličku dávno nemá, jiný nedá na vyžehlené prádlo dopustit. Žehlení má nesporné výhody a prospějete jím sobě i svému oblečení. Když k tomu navíc žehličku občas opečujete, jak se sluší a patří, budete s výsledkem vždy maximálně spokojeni.

Aplikované filtry

Smazat všechny filtry

mix barev
Barva

Zobrazujeme 2 výsledky Použijte filtr pro zpřesnění požadavků.

O kategorii

Vše pro žehličky - od prken až po čisticí sady

Víte, že žehlení je skvělé nejen proto, aby bylo naše oblečení krásně uhlazené, ale také proto, že se během něj ničí nejrůznější mikroorganismy, které by nám mohli uškodit? Zároveň žehlením prospíváte i svému prádlu – jeho vlákna jsou totiž po praní otevřená, aby pustila nečistoty, vy je pomocí žehličky zase uzavřete a oblíbené kousky vám pak déle vydrží v bezvadném stavu.

Žehlicí prkno není jen jedno

Abyste mohli žehlit pohodlně, potřebujete žehlicí prkno. Vyhovující žehlicí prkno. To si můžete vybírat podle délky a šířky, výšky a koneckonců i barvy. Pokud máte vysokou, nebo naopak malou postavu, pátrejte po prkně, které vám bude výškově vyhovovat. Obecně vám můžou pomoci i takové vychytávky, jako je pohyblivý držák kabelu nebo elektrická zásuvka zabudovaná přímo v něm.

Potah dokáže prádlo „žehlit“ z druhé strany

K perfektnímu žehlení patří i pořádný potah na žehlicí prkno. Ten kvalitní dokáže odrazit podíl tepla ze žehličky a „vyžehlí“ vám prádlo z druhé strany. K dokonalosti pak už jen stačí mít ochrannou látku na žehlení nebo silikonovou podložku pod žehličku.

Sušáky prádla, abyste mohli sušit kdekoli

Chcete-li prádlo věšet kamkoli jinam než na prádelní šňůru sdílenou se sousedy, pořiďte si vyhovující sušák na prádlo. Ten pak v klidu postavíte doma, na balkóně i na zahradě. Vždy ho vybírejte podle výšky (aby vám prádlo neleželo na zemi), šířky a hloubky (aby se vám domů někam vešel) a celkovou délku využitelného prostoru – myslete přitom na to, kolik prádla najednou sušíte.

Přípravky pro péči o vaši žehličku

Dnešní žehličky žehlí perfektně, vyžadují ale trošku péče. K povinné výbavě každé domácnosti, v níž má žehlička své nezastupitelné místo, proto patří sety na čištění žehliček nebo třeba odvápňovací kazeta.