Příslušenství květináče

Chytré květináče vám vypěstují nejrůznější květiny, bylinky i plody téměř bez práce a díky vlastnímu osvětlení se nemusíte omezovat ani na konkrétní roční období. Samotný prázdný květináč na to ale nestačí. Doplňte ho vhodným substrátem, semeny, hnojivem a pak už jen sledujte, jak se vám zahrádka rozrůstá.

Kategorie produktů

O kategorii

Co jsou zač chytré květináče

Patříte mezi vášnivé kuchaře a toužíte po tom mít celoroční přístup k domácím čerstvým bylinkám? Chytré květináče se neomezují na roční období, takže můžete mít i sezónní rostliny vždy po ruce. Jsou skvělou volbou i pro místa, kde nemáte vhodné prostory a podmínky pro pěstování bylinek a dalších rostlin. O ty už se postará právě chytrý květináč.

Chytrý květináč může fungovat sám o sobě, nebo ho můžete spárovat se svým SMART HOME, tedy chytrou domácností. Vedle chytré pračky, chytré myčky, nebo dokonce chytré meteostanice a dalších chytrých zařízení můžete ze svého chytrého mobilu nebo tabletu ovládat i svůj chytrý květináč.

V chytrém květináči můžete pěstovat rostliny od semínka, do některých ale vložíte i předpěstovanou rostlinu. Podle druhu rostliny a stádiu vzrůstu (tedy jestli už je vyrostlá nebo jste teprve zasadili semínka) květináč sám zhodnotí, jak často a silně bude svítit či měnit vodu. 

Příslušenství ke květináčům je stejně důležité jako voda pro květiny

Ani chytrý květináč se neobejde bez pravidelné dodávky vody. Většinou je však vybavený zásobníkem na vodu a pokud usoudí, že voda dochází či potřebuje vyměnit, může vám poslat upozornění do spárované aplikace ve vašem chytrém mobilu.

Aby se vašim rostlinkám dařilo, je třeba jim věnovat péči i poté, co vyrostou. Jejich růst podpoříte pomocí živiny pro rostliny a hnojiva. Není třeba jich kupovat velké množství, často se prodávají v menších baleních jako doplněk k inteligentním květináčům. Ve vaší pěstitelské výbavě by neměly chybět ani speciální nůžky, se kterými se vám budou snadněji očesávat a stříhat i ty nejjemnější bylinky.

Pokud doma pěstujete jahody, chilli papričky nebo rajčata, určitě si do svého zahradnického vybavení pořiďte i štěteček k opylování květů. Zatímco venku by se o opylování vašich rostlinek postarala příroda (včely a další opylovací hmyz), v interiéru tato práce zbývá na vás. Štětečkem pyl jemně a snadno přesunete na nové květy a pak už se jen můžete těšit, jak vám plody pěkně porostou.