Pračky

Automatická pračka je pro moderní domácnost samozřejmostí. Sotva z nás někdo ještě pamatuje, jak naše babičky a prababičky praly na valše. Věděli jste ale, že i pračka už může být chytrá? Zjistěte, jaké vychytávky moderní pračky nabízejí, a vyberte si takovou, která má ideální funkce právě pro vás.

Aplikované filtry

Smazat všechny filtry

14 Kg
Kapacita bubnu

Zobrazujeme 2 výsledky Použijte filtr pro zpřesnění požadavků.

Candy RO14146DWMCT/1-S

Candy RO14146DWMCT/1-S hlavní obrázek

20 % sleva s kódem

Pračka plněná zepředu, Energetická třída A, Kapacita 14 kg prádla, 1351 otáček odstřeďování, Spotřeba energie: 56 kWh na 100 cyklů, 16…


Bežná cena 11 499 Kč

Cena s kódem 9 199 Kč

A

Hoover HWP 414AMBC/1-S

Hoover HWP 414AMBC/1-S

20 % sleva s kódem

Pračka plněná zepředu, Energetická třída A, Kapacita 14 kg prádla, 1400 otáček odstřeďování, Spotřeba energie: 56 kWh na 100 cyklů, 16…


Bežná cena 14 539 Kč

Cena s kódem 11 631 Kč

A

O kategorii

Věděli jste, že na valše se pralo až do poloviny 20. století? Od té doby ale uteklo už hodně vody a my si nyní můžeme dopřávat výhody automatického praní. Nejen že za vás vyperou, moderní chytré pračky dokonce můžete ovládat přes mobilní aplikaci.

Přestože nám má automatická pračka především ulehčit život, samotný výběr nemusí být úplně snadný. Většinou jsme při výběru omezení prostorem pro umístění pračky. Máte koupelničku, že se sotva otočíte ve sprchovém koutu? Zkuste slim pračky, které mají šířku v rozmezí 40 až 45 cm nebo pračky s horním plněním, které jsou výrazně menší než pračky s klasickým plněním zepředu.

Pokud ale perete sobě, třem dětem, manželovi a občas přinese prádlo i mladší sestra z koleje, aby ušetřila za prádelnu, doporučujeme pračku s předním plněním. Ty mají větší kapacitu prádla, takže příště si můžou přijít vyprat i sousedi.

Aby to praní ale nezruinovalo ani vás ani přírodu, můžete vybrat některý z modelů, který umí zkrátit prací cyklus a snížit množství spotřebované energie (jednou z mnoha technologií je například Quick Drive od Samsungu). Úsporu znamenají i pračky s automatickým dávkováním pracích prostředků: Netrpí totiž jako mnoho z nás pocitem, že více prášku znamená lepší praní. Je to totiž přesně naopak. A přemíra pracích prostředků dokonce může pračku poškodit.

Život vám usnadní pračky s parní funkcí: Zbavíte se nejen alergenů a bakterií, ale prádlo díky páře nemusíte ani žehlit.